ru en cz

Provádíme výměny spojky, setrvačníku nebo jednotlivých spojkových dílů, zejména lamely, přítlačného talíře spojkového ložiska nebo celých spojkových sad. Dodáváme spojkové sady všech značek většiny výrobců působících na trhu. Například spojky VALEO, LUK, SACHS atd. U většiny vozidel provádíme výměnu spojky v rámci jednoho pracovního dne. U složitějších oprav do druhého dne. Spojková sada je vždy se zárukou minimálně dva roky, u některých dílů i tři roky.

Výměna setrvačníku Praha

Chcete poradit s výměnou spojky? Volejte technikovi tel. 777 612 763.

 

Výměna setrvačníku

U moderních vozidel, zejména turbodieselů, se velmi často objevují tzv. dvouhmotnostní nebo dvouhmotové setrvačníky, které jsou funkčně složitěji konstruované než obyčejné setrváky. I proto jsou jejich ceny výrazně vyšší, a pokud dojde k takovéto opravě nebo výměně dvouhmotnostního setrvačníku, jedná se většinou o nákladnější opravy.

Jak funguje dvouhmotový setrvačník

Velmi často se nás ptáte na co to vůbec je dvouhmotový setrvačník (někdy uváděn jako dvouhmotnostní) a jestli je možná repase dvouhmotového setrvačníku. Repase setrváků se provádějí, ale obecně jsou s tím velmi špatné zkušenosti a my to nedoporučujeme. Samotný dvouhmotový setrvák je totiž silně namáhaný díl. Funguje stejně jako jadnohmotový, ale jeho funkce je rozdělena do dvou fází. První nejtěžší část je spojena s klikovou hřídelí přes systém pružin, což umožňuje plynulejší přenos energie a tlumení kmitů. V některých případech lze nahradit levnější jednohmotnostní setrvačník místo dvouhmotnostního, ale jde to opravdu jen u některých aut a výrobce vozidel to nedoporučuje.

Dvouhmotový setrvačník

Jak poznat, jestli je vadný dvouhmotový setrvačník

Mezi hlavní příznaky patří kovové zvuky při rozjezdech (při pouštění spojkového pedálu), chvění, vibrace na volnoběh, klepání při vypnutí a nastartování motoru. Nejlépe se rozsah poškození setrvačníku pozná při demontáži spojky a jeho mechanické kontrole.

Ceník výměny spojky a setrvačníku

Ceny spojek a setrvačníků jsou velmi odlišné zejména dle typu motoru a značky vozu. Na výběr bývá i několik typů výrobců a různé úrovně kvality od zavedených evropských značek až po asijské alternativy s proměnlivou kvalitou. Proto tvoříme nabídky vždy individuálně. K přesnému nacenění spojky, spojkové sady nebo dvouhmotnostního setrvačníku je vhodné doložit VIN číslo karoserie vozu a v optimálním případě i popis modelu a motoru. Například Ford Mondeo V, motor 2,0 TDCI 132 kw, r.v. 2014. Na základě takovýchto informací jsme schopni zkalkulovat poměrně přesnou nabídku na jakoukoli spojkovou sadu nebo setrvačník.

V případě dalších dotazů volete přímo technika Aleše Kaisera 777 612 763 nebo zašlete poptávku.

    Tento formulář je chráněn službou Google reCAPTCHA (Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky).

    Provádíme výměny spojek, spojkových sad a setrvačníků zejména na tyto výrobce vozidel:

    RENAULT, VOLKSWAGEN, AUDI, MAZDA, NISSAN, HONDA, BMW, OPEL, CITROEN, SEAT, MERCEDES, ALFA ROMEO, VOLVO, ŠKODA, SUBARU, SUZUKI, TOYOTA, HYUNDAI, KIA, FIAT, PEUGEOT, FORD.

    Často hledáte: