ru en cz

Plnění a doplnění klimatizace novym chladivem 1234yf - Praha Plnění klimatizace Praha 3 Žižkov a Praha 10 Strašnice na počkání a bez objednání. Přijeďte ještě dnes k doplnění klimatizace Vašeho auta a nebudete zbytečně čekat. Plníme všechny značky vozů a všechny typy chladiv, většinou R134a nebo 1234yf. Jsme specializovaný klima servis s dvěma provozovnami v Praze. Kromě doplnění zajistíme i čištění klimatizace, případně opravu klimatizace.

Objednejte se na doplnění klimatizace online nebo na tel: 777 612 763

Jak se plní klimatizace

Plně automatickým přístrojem odsajeme staré chladivo, čímž systém zbavíme mechanických nečistot a vlhkosti. Následně provedeme důkladnou vakuaci, která slouží ke kontrole těsnosti a zbavení případných zbytků vlhkosti systému. Nakonec doplníme olej PAG, který je v systému rozptýlen v chladícím médiu a slouží k mazání klima kompresoru. Na přání je možné doplnit i UV kontrastní látku pro určení zdroje případného úniku chladiva klimatizace.

PLNĚNÍ KLIMATIZACE NA POČKÁNÍ !!!

Ceník a cena doplnění klimatizace v autě

Servis klimatizace (plnění klimatizace chladivem R134a) – 1790 Kč

Plnění klimatizace – servis klimatizace

Klimatizace doplňujeme profesionálním automatickým přístrojem značky CTR ASTRA PLUS s programovatelnou dobou vakuování, automatickým vakuovým testem těsnosti, vstřikem oleje i UV barvy a plně automatickým dávkováním chladiva R134a nebo 1234yf. Ke každému doplnění klimatizace dostanete vždy podrobný protokol s množstvím odsátého a nově naplněného chladiva včetně množství oleje. Servis klimatizace provádíme i bez objednání a zpravidla na počkání. Plnění chladivem 1234yf je časově náročnější, proto pokud máte nové auto (obvykle od roku výroby 2015 a novější) s tímto typem chladiva, doporučujeme předem zavolat na číslo 777 612 763.

Doplnit klimatizaci někdy nestačí

Pokud v klimatizačním okruhu chybí chladivo, může se jednat buď o malý přirozený únik, který se po letech nedoplňování a zanedbané údržby projevil natolik, že okruh chlazení potřebuje doplnit.

Častější ale bývá únik chladiva klimatizace z důvodu zvýšené netěsnosti, zpuchřelého těsnění, proklepané trubice, prodřené hadice atd. U všech těchto případů je nutné nejprve přesně zjistit zdroj úniku chladiva, přetěsnit ho a potom naplnit nové chladivo a olej PAG do chladiva.

Doplnění oleje kompresoru klimatizace

Při plnění autoklimatizace se velmi často zapomíná na to nejdůležitější. Doplnění oleje klimatizace. Tento speciální olej maže celou soustavu klimatizace, především klima kompresor a pohyblivé díly. Olej se rozpouští přímo do chladiva klimatizace. Nikdy nepoužíváme minerální olej, ale pouze tzv. PAG oleje.

Jak poznat, jestli funguje klimatizace?

Pokud si nejste jisti, jestli vaše klimatizace funguje správně, přijeďte k nám na bezplatný test nebo si objednejte základní servis klimatizace, jehož součástí je i kontrola funkce a výkonu klimatizace. Nebo zkuste provést sami pár základních kroků. Zapněte klimatizaci na maximum, čekejte 5 minut a pak změřte teplotu na výstupu z výdechů ventilace přístrojové desky. Při venkovní teplotě v rozmezí 20 až 30°C, by se teplota vzduchu z výdechů ventilace auta měla pohybovat permanentně mezi 5 až 10°C. Pokud nemáte po ruce teploměr, přiložte ruku k ventilaci. Měli byste cítit velmi silný, až nepříjemný chlad. Pokud je vzduch jen lehce chladný nebo dokonce teplý, pravděpodobně bude potřeba doplnit chladivo klimatizace, případně provést kontrolu těsnosti okruhu klimatizace nebo funkčnosti celé soustavy.

Jak správně používat klimatizaci

Teplota v interieru vozu by neměla být odlišná více než 5°C oproti venkovní teplotě. Vyšší rozdíly nejsou zdravé pro váš organismus a občas způsobují komplikace. Po každé jízdě navíc z vozu odkapává pár minut tzv. kondenzát (kondenzovaná voda). Jedná se o žádoucí jev, nikoli o závadu.

Certifikace plnění klimatizace

Od 4. 7. 2010 musí být všichni automechanici, kteří provádí servis klimatizací, proškoleni podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.842/2006. Naši pracovníci jsou řádně proškolení a schopni se prokázat certifikátem o absolvování předepsaného školení.

Pokud potřebujete naplnit klimatizaci, neváhejte a objednejte se nebo nám napište ales.kaiser@autoservis-garant.cz. Rychlý kontakt 777 612 763.

Nemáte čas přes týden? Autoservis Garant provádí plnění klimatizace i v sobotu. Najdete nás v ulici Na Jarově 2, Praha 3.

plneni klimatizace Praha doplneni noveho chladiva 1234yf

Nově plníme i nové chladivo auto klimatizace 1234yf, které se začíná dávat do všech nových aut povinně a většina běžných servisů nemá speciální vybavení a vyškolení na plnění tohoto chladiva.

Často také hledáte:
Ceník plnění klimatizace
Oprava klimatizace
Dezinfekce klimatizace
Čištění klimatizace
Autoservis Praha 3

nové chladivo klimatizace HF 1234yf