ru en cz

Výměna oleje cena - autoservis Praha

Provádíme výměnu motorového oleje, oleje v automatických převodovkách klasických či DSG, mechanických převodovkách. Nejčastěji však poptáváte cenu výměny motorového oleje. Podrobnosti naleznete níže.

Výměna oleje je u nás i bez objednání. Volejte 777612763 pro Prahu 3 nebo 774998535 pro Prahu 10.  Anebo rovnou přijeďte.  Autoservis Garant provádí garanční i servisní prohlídky bez objednání. Rychloservis – výměna oleje Praha 3 a Praha 10.

Výměna oleje motoru – využijte jednu z našich provozoven: Na Jarově 2424 nebo Průběžná 3210/80B

Značky oleje

Používáme pouze značkové oleje, nejčastěji Shell, Castrol, Petronas, Petro Canada. Při výběru oleje striktně dodržujeme technické specifikace dané výrobcem. Věděli jste, že jednotlivé automobilky nikdy nevyrábí své vlastní oleje? Ani motorové, ale ani převodové. Většinou si je nechávají vyrábět na zakázku od firem jako je Shell nebo Castrol a také si je nechají naplnit do PET lahví nebo sudů s popisem jejich značky. Nicméně se nejedná o jejich výrobek. Proto považujeme za nerozumné kupovat oleje s originálním logem na krabičce, když ten samý olej je možný koupit levněji přímo od výrobce. Nicméně i přesto dostáváme často dotazy, zda používáme originální olej. Ve smyslu originální od výrobce olejů tedy ano, používáme originální olej. Ceny oleje naleznete v ceníku, podívejte se, kolik stojí výměna oleje.

Pouze kvalitní olejové filtry

Velmi důležitou součástí při výměně oleje je nezapomenout na výměnu filtru. U něj je důležitá jeho kvalita, což se často podceňuje. My nejčastěji používáme značkové filtry, které používají automobilky v prvovýrobě, například Mann, Bosch, Febi, Knecht, Ufi, Hengst, Mahle, Valeo, Purflux. Kvalita těchto olejových filtrů je řádově vyšší než u jiných značek. Občas k nám bohužel přijedou auta, u kterých jsou filtry zjevně dlouhodobě neměněné. A to i přes několik výměn. Toto selhání může vážně ovlivnit životnost motoru. My měníme vždy bez výjimky olej i s filtrem oleje.

Cena výměny oleje

Cena výměny oleje se liší podle spotřebovaného množství (obvykle 4 až 8 litrů, někdy i více), typu oleje (například 5W30 nebo 5W40), značky oleje (například Shell, Castrol), použitého filtru (například Mann, Hengst, Bosch) a náročnosti výměny (obvykle přibližně hodina). Přesnou cenovou kalkulaci výměny oleje Vám rádi spočítáme přímo pro Vaše auto.

Volejte přímo technika provozovny Praha 10 777 612 763 nebo provozovny Praha 3 tel. 774 998 535.

Zde se můžete objednat online.

Interval výměny oleje

Interval výměny oleje určuje výrobce ke každému vozu podle typu motoru. Obvykle se ale doporučuje měnit olej minimálně jednou ročně bez ohledu na počet ujetých kilometrů. Pokud jezdíte hodně, doporučujeme olej měnit každých 15 000 km, i kdyby to mělo být třikrát do roka. Výměna oleje je opravdu ten nejzásadnější úkon při údržbě jakéhokoli motoru, proto ho nikdy nepodceňujte. V praxi se s tím setkáváme často. Lidé zapomínají na datum poslední výměny, nemají vyresetované servisní ukazatele pro výzvu k výměně oleje atd.

Samotné odkládání výměny oleje nebo jeho úplné opomenutí se výrazně podepisuje na životnosti motoru. Olej ze své podstaty používáním degraduje, ztrácí své mazací schopnosti, silně se opotřebí a přepaluje. Hlavně dieselové motory jsou na toto velmi citlivé. Problémem posledních let byla snaha automobilek prodloužit interval výměny oleje na tzv. LONG LIFE interval, kdy některé motory najížděly na jednu olejovou náplň i 30 000 km. V praxi se bohužel ukázalo, že to byl špatný pokus, který ublížil mnoha motorům a klientům se obvykle výrazně prodražil na opravách motorů. Dnes od tzv. LONG LIFE intervalů většina automobilek ustupuje a doporučuje tradiční výměny po 15 000 km.

Dekarbonizace motoru

Zanášení motorů olejovými úsadami, nerozpustnými olejovými zbytky a karbonem je dnes u většiny motorů běžným faktem. Předcházet se tomu dá prováděním pravidelného servisu a častými výměnami oleje. Těm, kteří toto zanedbali a mají motor silně zakarbonovaný, se zvýšenou kouřivostí, případné ztrátou výkonu, často zbývají dvě možnosti. První možností motor složitě rozebírat, čistit a opravovat. Nám funguje v posledních letech velmi dobře chemická dekarbonizace motoru, která dokáže motor zevnitř spolehlivě vyčistit i bez demontáže. Výsledky jsou spolehlivé a zaručené. Zde je například vyřešená závada kouřivosti u auta, které neprošlo emisemi při měření na STK.

Výměna oleje v automatické převodovce

Asi nejčastěji opomíjená náplň v automobilu. Většina majitelů vozů s automatem obvykle netuší, že by se tato náplň měla měnit. Často to nevědí nebo neumí ani některé servisy. Přitom se jedná o stejně zásadní úkon jako u výměny oleje v motoru. Olej v automatu se mění  obvykle každých 60 000 km. Kromě oleje se mění i olejový filtr a dělá se tzv. proplach převodovky, který zajistí kompletní výměnu olejové náplně a vytlačí staré zbytky oleje i z měniče a chladiče oleje automatu. Výměna oleje v automatu je naší specializací, na uvedené stránce najdete i ceník výměny oleje v automatické převodovce.

kontakt na provozovnu AUTOSERVIS PRAHA 10 Strašnice, tel. 605976007

kontakt na provozovnu AUTOSERVIS PRAHA 3 Jarov, tel. 774998535

ONLINE OBJEDNÁVKA DO SERVISU

Služby autoservisu

Výměna oleje a filtru motoru, oprava autoelektriky a autoelektroniky, oprava pneu, přezutí pneu, seřízení geometrie řízení, dezinfekce klimatizace, plnění klimatizace, diagnostika závady, výměna výfuku, zajištění STK, test motoru (dieselový i benzínový), test brzd a tlumičů, oprava startéru a alternátoru, oprava brzd – včetně ABS, výměna tlumiče pérování, výměna spojky, EMISE, lakování karoserie, odtah vozu, asistenční služby, montáž tažného zařízení, vyčtení + mazání paměti závad, montáž autorádia, alarmu, tajného vypínače, montáž zamykání řazení, výměna turbodmychadla, výměna autoskla, oprava karoserie, výměna katalyzátoru, výměna autobaterie, výměna svíček, repase alternátoru, oprava motoru, čištění DPF filtru.

Rychlý kontakt: 777 612 763 nebo 774 998 535.

Výměnu oleje nabízíme pro tyto značky vozů :

ŠKODA, OPEL, PEUGEOT, FORD, RENAULT, FIAT, CITROEN, SEAT, VOLKSWAGEN, ALFA ROMEO, MAZDA, AUDI, TOYOTA, MERCEDES-BENZ, MITSUBISHI, BMW, NISSAN, DACIA, DAEWOO, DAIHATSU, PORSCHE, ROVER, SAAB, HONDA, HYUNDAI, CHEVROLET, SUBARU, LEXUS, CHRYSLER, SUZUKI, IVECO, JAGUAR, JEEP, KIA, VOLVO, LANCIA, LAND ROVER

Proč si nechat vyměnit olej v Autoservisu Garant Praha

  1. Profesionální přístup a kvalitní služby – Autoservis Garant Praha je specializovaný na opravy a údržbu vozidel a má širokou škálu služeb. Výměna oleje je základním úkonem, který provádějí pravidelně a s velkou pečlivostí.
  2. Používají se kvalitní oleje – Autoservis Garant Praha používá pouze kvalitní oleje, které splňují specifikace automobilových výrobců. To zaručuje optimální výkon motoru a prodlužuje životnost motoru.
  3. Prevence problémů s motorem – Výměna oleje je důležitým prvkem při prevenci problémů s motorem, jako jsou například opotřebení dílů motoru a zvýšená spotřeba paliva. Pravidelná výměna oleje pomáhá udržet motor v dobrém stavu a prodlužuje jeho životnost.
  4. Zlepšení výkonu vozidla – Kvalitní olej a jeho pravidelná výměna mohou pomoci zlepšit výkon vozidla a zvýšit jeho ekonomičnost. Vyměněný olej zlepšuje mazání motoru a snižuje tření mezi různými díly, což může vést ke snížení spotřeby paliva.
  5. Zajištění bezpečnosti – Pravidelná údržba vozidla, včetně výměny oleje, zajišťuje bezpečnou jízdu a minimalizuje riziko technických poruch a nehod.
  6. Snižuje náklady na opravy – Pravidelná údržba vozidla, včetně výměny oleje, může pomoci minimalizovat náklady na opravy v budoucnosti. Některé problémy s motorem mohou být velmi drahé na opravu, ale pravidelnou údržbou lze minimalizovat riziko vzniku takových problémů.
  7. Prodlužuje životnost vozidla – Pravidelná údržba vozidla, včetně výměny oleje, může pomoci prodloužit životnost vozidla. Díky správné údržbě a pravidelné výměně oleje může vozidlo sloužit déle a s menšími problémy.

Často hledáte

Napište nám

    Tento formulář je chráněn službou Google reCAPTCHA (Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky).