ru en cz

Cena výměny oleje v automatické převodovce

Zjistěte cenu výměny oleje v automatické převodovce pro váš vůz kliknutím na značku vozidla pod textem. Cena je závislá na typu převodovky a modelu značky.

Profesionální výměna oleje v automatické převodovce všech značek včetně proplachu automatu a dekarbonizace olejových úsad. Máme profesionální vybavení na plnění automatických převodovek a vyškolené techniky se zkušenostmi s opravami převodovek. Servisujeme a repasujeme všechny typy automatických převodovek a všechny značky vozů. Mezi nejčastější značky patří BMW, Mercedes, Audi, Land Rover, Volvo, Škoda, VW, Honda, Toyota, Citroen, Ford, Hyundai, Jaguar, Mazda, Opel, Peugeot. Výměnu oleje automatu obvykle provádíme v rámci jednoho dne v naší provozovně v Praze 3 nebo Praze 10. Servis automatických převodovek provádějí pouze zkušení mechanici, kteří na automatických převodovkách běžně pracují a mají zkušenosti s jejich opravami.

Video galerie realizací

Ukázky realizací

Více realizací výměny oleje v automatu najdete zde .

Servis automatických převodovek

Zajistíme vám komplexní servis automatických převodovek včetně proplachu automatu, oprav, repasí a údržby. Provádíme i diagnostiku automatických převodovek, zjišťování závad a nastavení adaptací počítačem. Používáme pouze značkové oleje a díly.

Jsme specialisté na výměnu oleje v automatické převodovce. Rezervujte si výměnu na 774 998 535.  Velký autoservis v Praze se dvěma provozovnami a bez zbytečného čekání. Orientační ceníky výměny najdete zde: BMW, Škoda, Audi, Mercedes, Ford, Hyundai, DSG, Volvo, Land Rover.

Interval výměny oleje v automatické převodovce – proč a kdy měnit olej

Výměna oleje v automatické převodovce Porsche Panamera - před a po

Výměna oleje v automatické převodovce Porsche Panamera – před a po

Na téma výměny oleje automatické převodovky se vede řada diskuzí. Zejména zda měnit nebo neměnit, případně jaký olej a jaký postup výměny. Neshodnou se na tom ani výrobci automobilů se svými dodavateli, výrobci automatických převodovek a jejich dílů a dodavatelé olejů. Všichni mechanici, kteří mají praktické zkušenosti s automatickými

převodovkami a s výměnami oleje v automatu, se shodují, že oleje je vhodné měnit přibližně každých 60 000 km, u některých vozidel až 80 000 km nebo po čtyřech letech, podle toho, co nastane dříve. Pokud máte v servisní knize napsáno, že je náplň oleje automatické převodovky doživotní, je tím od výrobce bohužel myšleno doživotní ve smyslu dvouleté záruky. Co se děje později, výrobce tolik nezajímá. Jisté je, že výměny oleje v automatických převodovkách jsou potřebné pro jejich správný chod a že olej v převodovce se provozem přepaluje, opotřebuje, vytváří se olejové úsady atd. Velmi podobně jako u motorového oleje. Proto je důležité ho občas vyměnit a před výměnou je nutné provést proplach převodovky.

Časté závady automatické převodovky

 

 • Mezi časté závady automatických převodovek patří:

typické projevy cukání, škubání, kopání, někdy i hodně silných ran, horšího řazení a zhoršeného tahu. Výměna oleje v automatu ale tyto problémy nemusí vyřešit, protože ta je v podstatě preventivně údržbovým nástrojem. Pokud slyšíte silné rány, je možné, že bude nutné automatickou převodovku demontovat, rozebrat a opravit. Pokud automat cuká a řadí nepravidelně, často je to způsobeno nedostatečným množstvím olejové náplně nebo silně přejetým olejem. Výměna oleje v automatu ale nemusí vždy pomoci. Proto je dobré při jakékoli závadě nejprve přivézt vozidlo, nechat posoudit stav automatu naše techniky, a pak se domluvit na dalším postupu.

Opravy automatických převodovek

Pokud nepomůže výměna oleje automatické převodovky, je nutné jí demontovat z vozu, rozebrat a zjistit rozsah poškození. Po zjištění přesného rozsahu poškození automatické převodovky se s vámi spojíme a domluvíme se na ceně opravy převodovky včetně termínu.

Kontrola kvality provedení výměny oleje převodovky

Pro většinu zákazníků je proces výměny oleje v automatické převodovce těžko představitelný. Někdy mají obavy z toho, zda bude oprava provedena správně. Nebo zda vůbec bude provedena, protože mají špatné zkušenosti z minulosti z jiných autoservisů. Někdy chtějí vidět stav původního oleje nebo být u výměny. Abychom udělali proces servisu převodovky pro klienta co nejpřehlednější, nabízíme tyto možnosti:

 

 • na vyžádání pořídíme přímo k Vašemu vozu videoukázku z výměny oleje, kterou Vám poskytneme (příklad Mercedes R nebo Škoda Superb DSG)
 • výměnu oleje Vám můžeme také nafotit
 • naše přejímací kancelář je prosklená, takže je komfortně vidět na všechna servisní stání, můžete tedy přímo sledovat

Výměna oleje v automatu – pověry

Výměna oleje v automatické převodovce DSG VW Sharan - před a po

Výměna oleje v automatické převodovce DSG VW Sharan – před a po

Při provádění výměn olejových náplní se stále setkáváme s různými informacemi zákazníků, které se nezakládají na zkušenosti, ale na laické diskuzi. Mezi nejčastější mylné představy patří názor, že olej v automatu by se měnit neměl vůbec. Tuto obskurní myšlenku šíří lidé, kteří automaty neopravují. Každý, kdo v životě viděl vypuštěný starý přejetý olej z automatické převodovky a vedle nový olej, pochopí, že olej se měnit musí. A stovky našich klientů, kterým převodovka neřadila správně a ihned po výměně oleje začala řadit perfektně, také nemusí nikdo přesvědčovat.

Jako druhý nejčastější omyl bychom asi mohli označit názor, že když se olej dlouho neměnil a auto už má hodně najeto, tak se to nemá měnit, protože riskujete, že se při výměně „něco“ uvolní a ještě se to zhorší. Není to pravda. Ve více než 95% výměna oleje převodovky pomůže vyřešit problémy s řazením. A ve zbylých pěti procentech, když nepomůže, tak neuškodí, přinejhorším to zůstane stejné, ale nikdy horší.

Třetí nejčastější omyl je, že výměnu oleje v převodovce může udělat kdokoli, třeba šikovný soused nebo mechanik ze servisu, který si to vezme jako melouch doma po práci. Není to pravda. K výměně oleje nezbytně potřebujete automatickou plničku oleje a profesionální aktualizovanou diagnostiku. Bez tohoto vybavení to prostě nejde udělat řemeslně správně. Není náhodou, že  týdně předěláváme po různých dílnách jednu až tři „nepovedené“ výměny alá „garáž“. Nejčastěji servisy nenaplní správné množství oleje při správné teplotě, nevymění filtr, použijí nevhodný olej, neprovedou proplach převodovky nebo vůbec nemají plničku na automaty. Výměna převodového oleje je profesně náročná věc, nepodceňujte ji.

Jaký použít olej do automatické převodovky

Při plnění automatických převodovek je důležité dodržet specifikaci výrobce a použít skutečně značkový olej. Na trhu aftermarketu je mnoho náhrad. Prodejci olejů se často zaručí certifikátem. My ale ze zkušenosti víme, že některé nefungují vůbec, některé špatně a některé po měrně spolehlivě, ale jen po omezenou (kratší) dobu. Proto sami používáme pouze značkové oleje doporučené výrobcem. Náhrady jsou sice cenově lákavější, ale nevyplatí se.

Pokud má převodovka řadit bez problému, určitě se vyplatí použít originální olej, přestože to samotnou výměnu o několik tisíc korun prodraží. Například do takové převodvky ZF od BMW spotřebujete běžně 8,5 litru náplně, plus přibližně 6,5 litrů na proplach převodovky. Spotřebuje se tedy 15 litrů oleje! A v takových objemech je každá stokoruna citelně znát na výsledné ceně výměny oleje v převodovce.

Chcete se dozvědět více na téma „Výměna oleje v automatu?“ Volejte technika příjmu Ondřeje Janečka 774 998 535

Postup výměny oleje v automatu

Výměny provádíme obvykle v rámci jednoho dne, pokud je klient domluven a objednán.

 

  • zavolejte, napište nebo vyplňte online objednávku.
  • zvolte si termín výměny
  • my připravíme díly (filtr převodovky, značkový převodový olej)
  • na výměnu potřebujeme 3 až 6 hodin
  • po dokončení voláme nebo posíláme sms zprávu

Kontakty

SERVIS PŘEVODOVEK PRAHA 3 JAROV – tel. 774 998 535

SERVIS PŘEVODOVEK PRAHA 10 STRAŠNICE – tel. 777 612 763

Zde se můžete objednat online.

Jaká je cena výměny oleje v automatické převodovce

Výměna oleje v automatu - Autoservis Garant Praha

Při údržbě automatických převodovek používáme pouze značkové nebo originální díly, zejména filtry automatických převodovek, těsnění van automatu a oleje. Cenu tvoříme vždy pro konkrétní auto podle množství olejové náplně, typu filtru, typu předepsaného oleje a náročnosti výměny.

Výměna oleje automatické převodovky se dělá nejčastěji u těchto značek:

BMW, Mercedes Benz, Land Rover, Lexus, Audi, Nissan, Hyundai, Opel, Peugeot, Ford, Renault, Fiat, Citroen, Seat, VW (Volkswagen), Alfa Romeo, Mazda, Škoda, Toyota, Mitsubushi, Honda, Volvo, Subaru, Jaguar, Suzuki. Zde naleznete podrobnější informace o ceně výměny oleje automatické převodovky a poptávkový formulář.

Kromě servisu automatických převodovek vám provedeme i garanční prohlídku, autodiagnostiku a autoelektriku.

U tématu automatických převodovek často hledáte:

Výměna oleje v automatické převodovce DSG, TIPTORNIC, diferenciál, automatická převodovka BMW, oprava diferenciálu, hydroměnič. Výměna oleje automatu mercedes, servis automat Audi, automatická převodovka, olej do automatické převodovky, oprava automatických převodovek, oprava automatické převodovky, oprava automatických převodovek Praha, výměna oleje automat, proplach automatické převodovky, výměna oleje automatických převodovek cena, kdy měnit olej v převodovce.

Poptejte výměnu oleje v automatické převodovce

Budeme vás kontaktovat během pár dní.

Textový přepis videa výměna oleje v automatické převodovce

Často se setkáváme s názorem, že oleje v automatických převodovkách se nemění nebo že jejich náplň je doživotní. Ale to není pravda, protože každý olej se časem přepaluje a vznikají v něm karbonové úsady. Proto možná vaše auto škube, cuká a možná i kope. Proto je důležité dodržovat intervaly výměny. Takto vypadá olej při 60, při 120 a při 160 tisících kilometrech. A takto vypadá nový převodový olej. Velmi často se setkáváme s tím, že autoservis neumí olej vyměnit správně, nebo neví, že by se vůbec měnit měl. My používáme profi plničku, která je špičkou ve svém oboru a zajišťuje precizní údržbu převodovky. Připojením na okruh převodovky dokážeme pod tlakem vypustit všechen starý olej a plnička automaticky dávkuje olej nový. Celý proces vidíte skrze dvě průhledné nádoby a máte ho pod kontrolou. Nejdůležitější částí při výměně je takzvaný proplach převodovky s chemickým čištěním. Samotným vypuštěním oleje samospádem po demontáži vany nikdy nedocílíme vypuštění celé náplně. Obvykle vyteče tak polovina. Zbytek zůstane v měniči a celé soustavě převodovky. Ke kompletnímu vypuštění a proplachu je nutné použít strojovou plničku automatu. Bez ní to nejde udělat pořádně. Až u 90% převodovek se výměnou oleje dají poruchy vyřešit. Pokud chcete provést údržbu na své automatické převodovce nebo zkusit proplachovou metodu před tím, než se pustíte do velké opravy, vyžadujete po svém servisu profesionální vybavení a proškolené automechaniky. Rozdíl v řazení, po údržbě automatické převodovky, poznáte ihned po vyjetí ze servisu.

Autoservis Garant, výměna oleje automatické převodovky, Praha 3 a Praha 10.

Výměna oleje v automatické převodovce ceník

Zde jsou ceníky výměny oleje v automatu pro konkrétní značky.

Více informací o problematice výměny oleje v automatických převodovkách naleznete na specializovaném webu vymenaolejeautomat.cz. Téma obohacuje heslo Automatická převodovka na české Wikipedii.

Servisujeme zejména značky Audi, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jaguar, Kia, Land Rover, Mazda, Mercedes Benz, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Škoda, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo, Jeep, Chevrolet, Alfa Romeo, Dodge, Chrysler, Infinity, Jeep, Lexus, Mini, Mitsubishi, Porsche.