ru en cz

Doplnění a vyčištění klimatizaceJsme autorizovaným Climatic centrem, odborným pracovištěm pro údržbu a opravy klimatizace aut. Servis klimatizace i plnění klimatizace provádíme na počkání i bez objednání. Klimatizaci doplníme a vydezinfikujeme, případně vyměníme kabinový filtr. Provádíme komplexní údržbu, opravy a servis klimatizace plně automatizovaným přístrojem. Servis klimatizace Praha 3, volejte přímo technikovi Aleši Kaiserovi 777 612 763.

  1. Plnění klimatizace
  2. Čištění klimatizace
  3. Dezinfekce klimatizace
  4. Opravy klimatizace

Vaši klimatizaci zbavíme zdraví škodlivých mikroorganizmů, plísní a jejich nepříjemných dráždivých účinků včetně zápachu. Provedeme základní údržbu i složité opravy jednotlivých komponent klimatizace včetně čištění klimatizace.

Servis klimatizace provedeme na počkání i bez objednání .

Nejčastější závady klimatizace:

  • Přirozený únik chladicího média o 5-10 % ročně snižuje účinek chlazení
  • Hromadící se nečistoty a voda v systému zatěžují zařízení klimatizace a zvyšují pravděpodobnost poruchy
  • Na výměníku klimatizace se vytvářejí plísně a baktérie, které jsou zdraví škodlivé a zapáchají
  • Stejně jako váš motor, tak i klimakompresor vyžaduje pravidelný servis (výměny oleje atd.), jinak hrozí jeho poškození

Řešení

1. PLNĚNÍ KLIMATIZACE AUTOMATEM – základní servis klimatizace

Délka úkonu přibližně 60 min.
Plně automatický přístroj odsaje staré chladivo, čímž systém zbaví mechanických nečistot a vlhkosti. Následně provedeme vakuaci, která slouží ke kontrole těsnosti a zbavení případných zbytků vlhkosti systému. Nakonec doplníme olej, který je v systému rozptýlen v chladícím médiu a slouží k mazání kompresoru.

Čištění

2. ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACE PĚNOU NEBO SPREJEM

Jednodušší a méně účinná (než Clean Set) forma čištění klimatizace, při které se aplikuje speciální ochranný prostředek – pěna nebo sprej – přímo na výparník klimatizace. Svým rozsahem a možnostmi slouží spíše jako lokální prevence. Odstraňuje pouze základní nečistoty a je ideální jako příprava pro aplikaci kompletnějšího Clean Setu v případě, že je klimatizace nejen znečištěna, ale už i zapáchá. Délka úkonu cca 20 minut včetně výměny kabinového filtru (pylového filtru).

 

3. DEZINFEKCE KLIMATIZACE CLEAN SETEM

Dezinfekce

Dezinfekce vysoce koncentrovaným roztokem na organické bázi. Roztok je pomocí speciálního přístroje (MiST Air Quality) postupně rozprášen do klimatizačního systému a takto vzniklá mlhovina zahubí a odstraní veškeré pyly, roztoče, mikroorganismy, plísně, bakterie a všechny zdroje zápachu. Protože roztok nepůsobí pouze na výparník, ale na celý ventilační systém, jeho účinek je dlouhodobý. Výrobci doporučují ošetřit klimatizaci tímto způsobem alespoň jedenkrát ročně. Délka úkonu cca 40 minut včetně výměny filtru.

4. OPRAVY KLIMATIZACE

Opravy

Opravy klimatizací jsou technicky, časově i cenově náročné, proto doporučujeme předcházet opravám kvalitní údržbou. Pokud již dojde k poruše, je třeba nejprve velmi přesně identifikovat závadu pomocí speciálních diagnostických přístrojů. Proto doporučujeme opravu svěřit specializovanému CLIMATIC CENTRU s potřebným vybavením a zkušenostmi.

To nejlepší pro vaši rodinu! Funkční klimatizace zbavená zdraví škodlivých mikroorganizmů a plísní. Přijeďte na servis klimatizace i bez objednání. Výměnu i doplnění chladiva provedeme na počkání, a to i v sobotu.

Na co všechno si dát pozor u vaší klimatizace? Příklady závad klimatizace.

Mohlo by Vás zajímat ohledně autoklimatizace

Čištění klimatizace
Ceník plnění klimatizace
Dezinfekce klimatizace ozonem

Více:
Servis Ford Focus

Zavřít