ru en cz

Servisní prohlídka Ford

Provádíme garanční a servisní prohlídky pro vozy značky Ford.

Garanční prohlídka slouží jako povinná kontrola auta v záruce. Podle zákona není v žádném případně nutné, aby ji prováděl autorizovaný servis. Měla by se provádět podle předpisu Fordu v určitých kilometrech a stáří. Každý výrobce si předepisuje garanční prohlídky u jednotlivých modelů odlišně. Žádný univerzální návod proto není. Obvykle to ale bývá každých 15 až 30 tisíc km nebo každý rok – podle toho, co nastane dříve. Přesné informace získáte v servisní knize (serviska) nebo od Fordu.

Při garanční prohlídce autoservis obvykle vymění motorový olej a olejový filtr, případně i převodový olej nebo olej v rozvodovce. Podle stavu se mění i vzduchový filtr, kabinový filtr a palivový filtr. U náplní se kontroluje stav a úplnost, případně se mění nebo doplňuje (dle stavu) brzdová kapalina, nemrznoucí směs do motoru, servokapalina atd. Údržba obsahuje i kontrolu důležitých komponent – brzd, výfuku, tlumičů, čepů, silentbloků, náprav, geometrie, klimatizace atd. Jiné úkony se dělají, když má auto najeto 15 000 km a zcela jiné třeba v 60 0000 nebo 120 000 km. Odlišné jsou i ceny, které se liší podle modelu auta a provedených úkonů dané garanční prohlídky.

Ford servis Praha

servis Ford Praha 3 Autoservis garant

Opravujeme všechny modely Ford. Například Ford Ka, Ford Fiesta, Ford Ecosort, Ford Focus, Ford C-MAX, Ford Kuga, Ford Edge, Ford Mondeo, Ford Mustang, Ford S-MAX, Ford Galaxy, Ford Tourneo, Ford Ranger, Ford Courier, Ford Connect, Ford Transit

Naše reference

Co se dělá při servisu Ford

Rozlišujeme základní, střední a velký servis. Prohlídky se liší podle rozsahu činností. Společná bývá výměna oleje a filtru motoru. Podle stavu tachometru se mění i filtry vzduchu, kabiny a paliva. Podle stáří se mění i brzdová kapalina, antifreeze, servokapalina, případně náplň klimatizace. Při garanční prohlídce se zároveň provádějí předepsané servisní úkony. Zejména prohlídka podvozku a všech viditelných mechanických dílů včetně kontroly motorového prostoru. Mimo jiné se kontrolují tlumiče, zavěšení náprav, ramena, silentbloky, výfuková soustava, úniky kapalin, brzdy, pružiny, karoserie, elektrické díly atd. Dále se provádí seřízení světlometů, geometrie, promazání všech zámků a namáhaných dílů, kontrola osvětlení, povinné výbavy atd. Samozřejmostí je vynulování servisního intervalu počítačem.

Zajímá vás cena garanční prohlídky na Vaše auto? Volejte Ondřeje Janečka 774998535 nebo pište klient@autoservis-garant.cz

Najdete nás v ulici Na Jarově 2, Praha 3. Otevřeno máme i v sobotu. Přijeďte nebo volejte 774998535.

Garanční prohlídka je nutnost

Servisní prohlídky se vyplatí pečlivě dodržovat, a to i po záruce. Předejdete tak nečekaným závadám a celkové náklady na servis se sníží. Životnost vašeho auta se prodlouží a kvalita užívání také.

Servis Ford Praha– garanční prohlídka – záruka

Podle zákona není nutné provádět garanční prohlídky v autorizovaných servisech Ford. I přesto jednotliví autorizovaní dealeři straší své klienty s nutností jezdit na servis do autorizovaného servisu. Přitom podle platné legislativy to není nutné již od roku 2003. Nebojte se ztráty záruky. Nepodléhejte monopolu výrobců.

Diagnostika Ford

servis-Ford-Praha-3-autodiagnostikaPři garanční prohlídce vždy vyčítáme paměť závad diagnostiky, tu zresetujeme a nastavíme nový servisní interval. Používáme značkovou diagnostiku Ford. Při každém servisu provádíme i zátěžový test baterie, měření bodu varu brzdové kapaliny, kontrolu vypnutí plochého řemene, kontrolu osvětlení a kontrolu dobíjení.

Kontrola brzd Ford

Při servisní prohlídce vždy kompletně testujeme brzdový systém. Kromě testu brzd na zkušebně provádíme i mechanickou kontrolu brzd na zvedáku, kontrolu brzdové kapaliny a opotřebení brzdových komponent. Detailní výsledek testu brzd obdržíte v podobě podrobného protokolu. V případě potřeby vyměníme brzdové destičky nebo i kotouče.

Garanční prohlídka Ford bez objednání – volejte 774 998 535

Doplnění klimatizace Ford

Při pravidelném servisu na přání klienta doplňujeme klimatizaci, aby správně fungovala. Plníme oba typy používaných plynů klimatizace, původní R134a i nově používaný typ (v nových vozech povinně od roku 2017) R1234yf. Oba plyny plníme na počkání bez objednání.

CENA GARANČNÍ PROHLÍDKY Ford

servis Ford Praha 3 Zizkov

Cena se liší dle modelu a konkrétního motoru (benzin, diesel) a nájezdu kilometrů. Zároveň odlišujeme rozsah servisu, zejména malý, střední a velký servis. Vliv na cenu má i stav a opotřebení jednotlivých dílů. Vždy se provádějí předepsané kontroly podvozkových a motorových dílů, seřízení a nastavení, případně geometrie kol. Ceny garančních prohlídek se obvykle pohybují od 3500 do 8900 korun dle výše uvedených specifikací.Výjimečně i více, zejména na luxusní a sportovní vozy nebo větší SUV.

Volejte 774 998 535

ZNAČKOVÉ DÍLY Ford

Při provádění garančních prohlídek používáme kvalitní značkové díly s minimálně dvouletou zárukou. U těchto dílů je garantovaná vysoká kvalita za rozumnou cenu. Obvykle od německých a italských dodavatelů, například Bosch, Brembo, Ferodo, Continental, Sachs, Febi, Luk, Inna, Mann, UFI, Ate, Monroe, alternativně Herth+Buss Jakoparts, Nipparts. Oleje používáme většinou Shell, Castrol, Total.

Časté dotazy: