STK, Emise

  • připravíme na STK i EMISE
  • zprostředkujeme veškeré opravy i dokumentySTK, EMISE - ilustrační foto 1

Nechcete trávit čas vyřizováním a přípravou na STK?

Pokud nechcete trávit čas vyřizováním dokumentů a čekáním, než na vás přijde řada na stanici STK, a pak třeba i kvůli malé drobnosti (špatná geometrie, neseřízená světla, chybějící povinná výbava atd.) absolvovat opakovanou prohlídku, můžete se obrátit přímo na náš autoservis.

Zprostředkování STK bez objednání tel. 777612763

 

Vyřízení a zprostředkování STK i EMISE

Vy pouze přistavíte vozidlo. O zbytek se postaráme my. Zkontrolujeme základní funkce vozu, podvozek, otestujeme brzdy, tlumiče, zkontrolujeme světla, změříme geometrii, zkontrolujeme povinnou výbavu atd. Zároveň vás upozorníme na slabší místa vozu. Součástí této služby je i podrobný protokol naměřených hodnot testovaného automobilu. Vaše auto připravíme na STK i EMISE, zprostředkujeme obě povinné prohlídky najednou.

Příprava vozidel na STK i EMISE

STK zajišťujeme a vyřizujeme podle pravidel a zákonné vyhlášky. Nikoli pomocí známých, kamarádů nebo úplatků. Jsme striktně proti uplácení na stanicích STK. Takové služby neposkytujeme.  Raději dáme auto do pořádku.

Kontrola před STK volejte 777612763

 

Servisní prohlídka

Pokud zároveň plánujete opravu, servisní prohlídku, přezutí pneumatik nebo jen výměnu oleje, uděláme pro Vás vše najednou s vyřízením STK. Ušetříte čas i peníze.

Rychlé vyřízení STK, pro Vás bez starostí

Vyřízení a příprava na STK trvá obvykle jeden den. Ráno nám předáte vozidlo, odpoledne si ho vyzvednete. V případě závad na voze s klientem domlouváme termín dle stavu a závažnosti poruchy.

Doklady

S sebou vezměte malý i velký technický průkaz. Emisní kartička už se nevystavuje.

Povinná výbava před kontrolou na STK

Před absolvováním STK je vhodné viditelně ve vozidle umístit a zpřístupnit ke kontrole: reflexní vestu, výstražný trojúhelník,  autolékárničku, zvedák, klíč na matice kol, náhradní kolo, náhradní žárovku a náhradní pojistky.

Jaké mohou být výsledky STK?

  1. bez závad nebo s lehkými závadami označovanými v protokolu písmenem A. V takovém případě máte platnou STK na dva roky.
  2. s vážnými závadami označovanými v protokolu písmenem B. Takto s vozem můžete jezdit maximálně 30 dnů od provedení prohlídky. V této lhůtě je nutné vady odstranit a absolvovat opakovanou STK.
  3. s nebezpečnými závadami  označovanými písmenem C. Takové vozidlo nesmí na pozemní komunikace. Mělo by být odtaženo a opraveno. Po opravě je nutné absolvovat opakovanou STK.

Zpřísnění prohlídek emisí i STK

Od ledna 2017 se na všech stanicích STK povinně pořizuje fotodokumentace vozu, tachometru, VIN čísla atd. Od listopadu 2017 se fotí to samé i na všech stanicích měření emisí. Z toho důvodu se proces absolvování STK nejen prodlužuje, ale i komplikuje. Technici STK jsou pod větším dohledem a přísnějšími pokutami za případné pochybení. Z naší zkušenosti můžeme potvrdit, že auta ve vyloženě špatném stavu už opravdu nezískají platnou STK.

 

Nejčastější závady na STK:

nehomologované folie na sklech
neschválený rozměr disků a pneumatik nebo sjeté pneumatiky
úniky provozních kapalin
tažné zařízení není uvedeno v TP
nesouměrnost brzd
nízká účinnost brzd
prasklé čelní sklo
koroze karoserie
neseřízené světlomety, nefunkční osvětlení
výfuková soustava – hlučná, nehomologovaná, zkorodovaná
chyby v paměti řidící jednotky – OBD diagnostika (emise)
kouřivost (emise)
demontovaný filtr pevných částic (emise)
nefunkční katalyzátor (emise)
nefunkční lambda sonda (emise)

 

Pro vyřízení STK volejte přímo technika Aleše Kaisera 777612763.

 

Často hledáte:

Ceník STK
Dacia servis
Doplnění klima
TPMS senzory
Garanční prohlídka
plnění klimatizace plynem HFO R1234yf
Mercedes Benz servis
BMW servis Praha

 

Více:
Čištění interiérů

suché čištění i tepování leštění a oživení plastů interiéru leštění karoserie, oživení laku čištění motorů INTERIER 1. Základní čištění Nejprve...

Zavřít