ru en cz

test brzd oprava brzd Praha 3 Autoservis Garant.jpgTest brzd provádíme bez objednání na počkání za cenu 450 Kč, denně od 8 do 16 hodin. Brzdy jsou nejdůležitější částí Vašeho vozu. Neriskujte a nechte si alespoň jednou ročně brzdy otestovat na profesionální brzdové zkušebně.

Proč testovat brzdy?

Test brzd na zkušebně je důležitý hned z několika důvodů:

  • Měří přesně souměrnost brzd
  • Měří přesně účinnost brzd
  • Měří každé kolo samostatně

Kontrolovat brzdy pouze pohledem je vysoce neprofesionální. Takto dokážete vyhodnotit pouze míru fyzického opotřebení obložení kotoučů a destiček, případně paken a vnitřních částí bubnů.

Správně by se měly brzdy nejprve fyzicky prohlédnout a poté změřit – otestovat. Většina servisů bohužel test brzd nemá, proto jsme zavedli službu externího testování nejen pro koncové zákazníky, ale i pro servisy.

Při našem komplexním testu brzd dostanete vždy detailní protokol naměřených hodnot. Z něho navíc kromě konkrétní intenzity brzdné síly jednotlivých kol zjistíte i souměrnost brzd. Nejen předních a zadních, ale i ruční brzdy. Z takového testu se dá velmi dobře zjistit, jestli správně fungují brzdiče, jaký je stav brzdné soustavy a případně navrhnout konkrétní řešení opravy.

Kdy se provádí test brzd?

  • nesouměrnost brzd
  • před STK
  • nízká účinnost brzd

Výměna brzd

Pokud jsou brzdy opotřebené, mění se vždy po nápravách. Destičky se mění v sadě, buď přední, nebo zadní, případně oboje. Pokud jsou vyjeté nebo zrezivělé i kotouče, vyměníme je také. Při výměně kotoučů je nutné měnit i brzdové destičky.

Výměna brzdových destiček

Při výměně brzdových destiček doporučujeme provést test brzd po každé výměně. Klient obdrží test brzd před výměnou a po výměně.

Výměna brzdových kotoučů

Brzdové kotouče měníme, pokud jsou opotřebené, spálené, zvlněné nebo vyrezlé. Pokud je na kotouči hrana, doporučuje se také výměna.

Desková zkušebna HEKA

Na testování brzd používáme německou zkušební stanici HEKA. Ke každému testu dostanete protokol s přesným rozkresem účinnosti brzd jednotlivých kol.

Objednejte se na test brzd do jedné z našich provozoven:

AUTOSERVIS PROVOZOVNA JAROV

OBJEDNÁVKY 774 998 535

Na Jarově 2424/2, 130 00 Praha 3

AUTOSERVIS PROVOZOVNA SKALKA

OBJEDNÁVKY 777 612 763

Průběžná 3210/80B, 100 00 Praha 10