ru en cz

Lakování aut – rozleštění a renovace laku

Kvalita lakování

Lakýrnické práce - ilustrační foto 2

Lakujeme kvalitními barvami s dlouhodobou životností, které ani po letech neztrácejí svou konzistenci a odstín. Velmi pečlivě se věnujeme přípravě pro lak a věrnosti barevného provedení. Nově lakované díly vypadají stejně jako ostatní díly vozu, které nově lakovány nebyly. Odstín je plně zachován.

Rozstřik

U náročnějších barev je k dosažení optimálního efektu věrohodnosti odstínu dobré provést takzvaný rozstřik. Ten se provede nanesením poslední vrstvy laku okolních dílů. Takto provedený přechod je pak vizuálně nepostřehnutelný. Zároveň se jedná o technologicky správný postup opravy doporučený výrobcem.

Stálost barev

Námi lakované díly nemění barvu ani odstín. Vždy dodržujeme předepsaný technologický postup. Díku tomu můžeme zaručit dlouhodobou barevnou stálost.

Kvalita

Kvalita lakýrnických postupů i materiálů (barev), které se na trhu nabízejí, je hodně rozmanitá. Lakovny často stojí před problémem, jestli dělat levně a méně kvalitně, nebo naopak. My se snažíme o kompromis. Naše ceny lakování jsou konkurenceschopné, aniž bychom slevovali z kvality provedené práce.

Postup lakování

Před samotným lakováním se musí díl nejprve demontovat z vozu a vystrojit od součástek, které se lakovat nebudou. To mohou být různé lišty, držáky, skla atd. Následně provedeme vybroušení a vyrovnání dílu, jeho tmelení do úplné roviny a opětovné broušení. Pokračujeme nanesením plniče, který se dává pod barvu nebo metalízu. Jako poslední se nanáší bezbarvý lak. V této fázi je nutné díl vypálit v lakovací peci, nechat vysušit a vytvrdnout.

Doba opravy

Zcela nový díl lakujeme obvykle do dvou dnů. Použitý nebo poškozený díl se musí nejprve připravit pro lak, což zabere den navíc. K celkové délce opravy je nutno připočíst demontáž a montáž případného autodílu včetně vystrojení, nastrojení a technologických prodlev.

Rychloopravy laku

Kvalitní lakování trvá několik dní. Tato doba se dá urychlit, ale pouze s určitým dopadem na kvalitu laku, jeho životnost a stálost barev. Změna nemusí být zřejmá hned – obvykle se projeví nejdříve po měsíci. Klasickými příznaky je praskání tmelu, změny barev, odstínů atd. Tuto metodu nedoporučujeme.

Lakýrnické práce - ilustrační foto 3

Údržba laku

Nově nalakované díly doporučujeme minimálně měsíc mechanicky příliš nenamáhat. Nevhodné je používání myčky, leštění atd.

Rozleštění staršího laku

Pokud je lak dílu jen mírně poškozený nebo jen zašlý stářím či častým používáním myčky, může k jeho opravě stačit rozleštění. To doporučujeme například u škrábanců a mírných odřenin. Tato metoda je použitelná pouze v případě, že poškození laku není hloubkové. Po finanční stránce je ovšem nejvýhodnější a nejrychlejší.

Ceny lakování

Ceník lakování je orientační. Optimální a mnohem přesnější kalkulaci jsme schopni zpracovat podle fotodokumentace. Pokud máte zájem o nabídku, pošlete nám fotografii poškozeného místa. Pokud vám to umožní okolnosti, přijeďte nám poškození ukázat a dohodnout se osobně.

Ceník lakování aut

Provádíme také karosářské opravy.

Rychlý kontakt: 777 612 763 nebo 774 998 535

Jste pojištěni nebo vás někdo naboural? Vyřídíme vaší pojistnou událost. Jsme smluvní servis Slavia pojišťovny.