ru en cz

 kia servis Praha 3 - garancni prohlidka - autoservis pneuservis

KIA servis – jak je to s garančními a servisními prohlídkami

Profesionální rychloservis KIA provádí pravidelné servisní a garanční prohlídky všech modelů Kia. Garanční prohlídka je základním úkonem každého servisu. Prohlídky provádíme dle předpisu výrobce KIA. Jsme specializovaný KIA autoservis. Opravy provádíme i bez objednání. Zapisujeme do servisní knihy, resetujeme intervaly. Volejte rychloservis 774998535.

Volejte technika Ondřeje Janečka 774 998 535

Servis pro automobily Kia Praha

Opravujeme všechny modely Kia. Například Kia Picanto, Kia Rio, Kia Venga, Kia Ceed, Kia Carens, Kia Stonic, Kia Sportage, Kia Sorento, Kia Soul, Kia Niro, Kia Optima, Kia Stinger

Co se dělá při servisu Kia

servis Kia Praha 3Rozlišujeme základní, střední a velký servis. Prohlídky se liší podle rozsahu činností. Společná bývá výměna oleje a filtru motoru. Podle stavu tachometru se mění i filtry vzduchu, kabiny a paliva. Podle stáří se mění i brzdová kapalina, antifreeze, servokapalina, případně náplň klimatizace. Při garanční prohlídce se zároveň provádějí předepsané servisní úkony. Zejména prohlídka podvozku a všech viditelných mechanických dílů včetně kontroly motorového prostoru. Mimo jiné se kontrolují tlumiče, zavěšení náprav, ramena, silentbloky, výfuková soustava, úniky kapalin, brzdy, pružiny, karoserie, elektrické díly atd. Dále se provádí seřízení světlometů, geometrie, promazání všech zámků a namáhaných dílů, kontrola osvětlení, povinné výbavy atd. Samozřejmostí je vynulování servisního intervalu počítačem.

Zajímá vás cena garanční prohlídky na Vaše auto? Volejte Ondřeje Janečka 774998535 nebo pište klient@autoservis-garant.cz

Najdete nás v ulici Na Jarově 2, Praha 3. Otevřeno máme i v sobotu. Přijeďte nebo volejte 774 998 535.

Ukázky práce – servis vozů KIA

 

Garanční prohlídka je nutnost

Servisní prohlídky se vyplatí pečlivě dodržovat, a to i po záruce. Předejdete tak nečekaným závadám a celkové náklady na servis se dlouhodobě sníží. Životnost vašeho auta se prodlouží a kvalita užívání také. Výrobce přesně stanoví životnost jednotlivých dílů, jejich průběh opotřebí i doporučené výměny. Některé díly se mění, jiné procházejí pouze údržbou.

Garanční prohlídky KIA – jak je to se zárukou?

Podle zákona není nutné provádět garanční prohlídky v autorizovaných servisech Kia. I přesto jednotliví autorizovaní dealeři straší své klienty s nutností jezdit na servis do autorizovaného servisu. Přitom podle platné legislativy to není nutné již od roku 2003. Nebojte se ztráty záruky. Nepodléhejte monopolu výrobců.

Diagnostika Kia

kia servis Praha 3 - diagnostika KIAPři garanční prohlídce vždy vyčítáme paměť závad diagnostiky, tu zresetujeme a nastavíme nový servisní interval. Používáme značkovou diagnostiku Kia GDS VCI. Při každém servisu provádíme i zátěžový test baterie, měření bodu varu brzdové kapaliny, kontrolu vypnutí plochého řemene, kontrolu osvětlení a kontrolu dobíjení.

Kontrola brzd

Při servisní prohlídce vždy kompletně testujeme brzdový systém. Kromě testu brzd na zkušebně provádíme i mechanickou kontrolu brzd na zvedáku, kontrolu brzdové kapaliny a opotřebení brzdových komponent. Detailní výsledek testu brzd obdržíte v podobě podrobného protokolu. V případě potřeby vyměníme brzdové destičky nebo i kotouče.

Garanční prohlídka Kia bez objednání – volejte 774 998 535.

Doplnění klimatizace Kia

Při pravidelném servisu na přání klienta doplňujeme klimatizaci, aby správně fungovala. Plníme oba typy používaných plynů klimatizace, původní R134a i nově používaný typ (v nových vozech povinně od roku 2017) R1234yf. Oba plyny plníme na počkání bez objednání.

CENA GARANČNÍ PROHLÍDKY PRO VOZY KIA

Cena se liší dle modelu a konkrétního motoru (benzin, diesel). Zároveň odlišujeme rozsah servisu, zejména malý, střední a velký servis. Vliv na cenu má i stav a opotřebení jednotlivých dílů. Obvykle se mění filtry oleje, vzduchu motoru, kabiny, případně i paliva. Provádějí se předepsané kontroly podvozkových a motorových dílů, seřízení a nastavení, případně geometrie kol. Ceny garančních prohlídek se obvykle pohybují od 6500 do 13900 korun dle výše uvedených specifikací.

Objednejte se ihned 774 998 535.

ZNAČKOVÉ DÍLY Kia

Při provádění garančních prohlídek používáme kvalitní značkové díly s minimálně dvouletou zárukou. U těchto dílů je garantovaná vysoká kvalita za rozumnou cenu. Obvykle od německých a italských dodavatelů, například Bosch, Brembo, Ferodo, Continental, Sachs, Febi, Luk, Inna, Mann, UFI, Ate, Monroe, alternativně Herth+Buss Jakoparts, Nipparts. Oleje používáme většinou Shell, Castrol, Total.

Specifika značky Kia

Autoelektrika diagnostika servis KIAKorejská automobilka Kia byla založena v roce 1944, vždy byla velmi dynamická. V roce 1998 ji koupila konkurenční Hyundai, od té doby se její vývoj ještě zrychlil. Obchodně je celosvětově velmi úspěšná a ambiciózní. Vyrábí cenově dostupné, ale poměrně kvalitní vozy. Prodejnost zvyšuje především díky nízkým cenám v kombinaci s dlouhou zárukou. Technicky se většinou jedná o jednoduchá řešení pro méně náročné uživatele. Konkuruje především levnějším značkám. Poruchovost je poměrně nízká. Vysoké množství komponent má shodné se sesterskou značkou Hyundai. Nevýhodou jsou vyšší ceny náhradních dílů a jejich menší skladová dostupnost.

Časté dotazy: