ru en cz

Jako specializovaný autoservis provádíme profesionální výměny olejových náplní rozvodovek a diferenciálů všech motorových vozidel. Rozvodovky a diferenciály bývají motoristy i servisy často opomíjeny při běžném servisu a následkem toho dochází k jejich poškození. Předejděte drahým opravám a proveďte včasnou výměnu oleje diferenciálu i rozvodovky.

VÝMĚNA OLEJE DIFERENCIÁLU. VOLEJTE 774 998 535.

Servis, opravy a repase diferenciálu a rozvodovky

Naše praktické zkušenosti ukazují, jak většina řidičů (a bohužel často ani servisů) netuší, že mají ve voze diferenciál nebo rozvodovku. A pokud to tuší, tak nevědí, že se v nich má měnit olejová náplň a kontrolovat případný únik. Obecně se dá uvést, že náplně diferenciálu a rozvodovky měníme i v běžných vozech, která jsou vybavena pohonem všech kol, například Škoda Octavia, Škoda Superb, Škoda Karoq, Škoda Kodiaq, Škoda Yeti, VW Sharan, VW Touareg, VW Multivan, Citroen C Crosser, Fiat Freemont, Ford Kuga nebo SMAX, Honda CR-V, Mazda CX-3 i CX 7, Opel Insignia i Mokka, Peugeot 3008 i 5008, Renault Koleos i Kadjar, Seat Alhambra i Ateca, Hyundai IX-35 nebo Santa Fe, Kia Sportage nebo Sorento a většina modelů značek BMW, Audi, Landrover, Mercedes, Nissan, Subaru, Suzuki, Volvo.

Výměna oleje diferenciál 1

 

OBJEDNÁVKA ONLINE

Kdy měnit olej diferenciálu a rozvodovky

Intervaly výměny se liší dle výrobce. Obecně se doporučuje měnit oleje v diferenciálu a rozvodovce nejpozději každých 60 000 km nebo 4 let. Podle toho, co nastane dříve. U aut, která jsou zatěžována častou sportovní nebo terénní nebo městskou jízdou se doporučuje zkrátit interval na polovinu, tedy 30 000 km nebo 2 roky.

VÝMĚNA OLEJE ROZVODOVKY. VOLEJTE 774 998 535.

Závady diferenciálu a rozvodovky

V  praxi se často setkáváme s tím, že oleje v diferenciálech a rozvodovkách nikdo nemění. Ani když jsou předepsané. Bohužel ani v autorizovaných servisech. Olej diferenciálu nebo rozvodovky bývá v lepším případě extrémně přejetý. V horším případě často díky drobnému prolínání skrze těsnění bývá i nedostatečná hladina množství oleje nebo jsou v náplni vydřené viditelné kovové špony. Díky tomu dochází k poškození diferenciálu nebo rozvodovky. Následné opravy jsou nákladné, proto doporučujeme prevenci a náplně měnit pravidelně. Při pravidelné údržbě diferenciálu a rozvodovky obvykle vydrží celou životnost vozidla.

vymena oleje rozvodovka diferencial automat

Jaký olej použít do diferenciálu nebo rozvodovky

Při výměně oleje je extrémně důležité dodržet správnou specifikaci oleje a jeho množství. Ze zkušenosti víme, že levné neznačkové oleje nefungují vůbec nebo výrazně kratší dobu než kvalitní značky. Stejně tak výměna není vždy úplně jednoduchá a pokud s tím nemáte konkrétní zkušenosti, doporučujeme toto přenechat specializovanému servisu.

Kolik stojí výměna oleje diferenciálu nebo rozvodovky

Ceny se výrazně liší dle typu vozu, použitého oleje, množství spotřebovaného oleje a přístupu pro výměnu. Obvykle se ceny pohybují od 2300 Kč do 6500 Kč.

Funkce diferenciálu a rozvodovky

Diferenciál a rozvodovka je zařízení, jehož účelem je rozležení přenášeného kroutícího momentu ze vstupní hnací hřídele na dvě hnané výstupní hřídele. Diferenciály se rychle vyvíjejí a vydatně přibývá i elektronika. Diferenciál a rozvodovky najdeme zejména u vozidel 4×4. Pro správnou funkci diferenciálu a rozvodovky je potřeba mít vždy dostatečné množství oleje. A olej měnit dle intervalu předepsaným výrobcem.

Poptejte výměnu oleje diferenciálu a rozvodovky

Budeme vás kontaktovat během pár dní.