ru en cz

Kontrola vozu před koupí v autoservisu Garant - ilustraceVelmi často využívaná a vřele doporučovaná služba pro všechny zájemce o ojetý automobil. Chcete koupit použitý automobil, ale nevíte v jaké je skutečně stavu? Nedůvěřujete bazaristům a chcete znát názor odborníků? Pak trvejte na prohlídce přímo v autoservisu. Zde s pomocí našeho vybavení vše důkladně zkontrolujeme. Následně vám sdělíme skutečný stav jednotlivých komponent. Provozovny máme na Praze 3 a Praze 10. Autoservis Praha 3Autoservis Praha 10.

Nejčastěji kontrolované části:

 • test brzd, tlumičů
 • kontrola podvozku
 • diagnostika počítačem
 • měření laku

1. Test brzd, tlumičů

Na zkušebně brzd a tlumičů vyzkoušíme jednotlivé komponenty. Součástí testu je i podrobný protokol naměřených hodnot. Z něho lze rozeznat účinnost brzdné síly jednotlivých kol na přední i zadní nápravě, souměrnosti brzdění obou kol atd. U tlumičů měříme souměrnosti mezi sebou na obou nápravách včetně křivky tlumení.

2. Kontrola podvozku

Automobil zvedneme na heveru a podrobíme velmi důkladné kontrole všech dílů podvozku. Mimo jiné kontrolujeme i motor, netěsnosti, úniky kapalin a samozřejmě provádíme i tradiční podvozkové desatero.

 1. BRZDY: Zkontrolujeme míru opotřebení, hadičky, trubičky, ostatní brzdové komponenty.
 2. BRZDOVÁ KAPALINA: Přesně změříme bod varu. Stará kapalina pohlcuje vodu, čímž klesá její bod varu a tím i spolehlivost brzd.
 3. ŘÍZENÍ: Kontrolujeme vůle kulových a pomocných čepů tyčí řízení, převodka řízení.
 4. ČEPY: Kontrola nežádoucích vůlí otočných kulových čepů a stavu krycích manžet.
 5. SILENTBLOKY: Netěsnost a vůle silentbloků ramen způsobuje špatnou funkci nápravy.
 6. STABILIZÁTORY: Kontrola příčných stabilizátorů přední a zadní nápravy.
 7. KOLA: Vyhodnocení stavu nábojů kol, manžet – velikost vůlí, stav mazacího tuku.
 8. VÝFUK: Kontrola těsnosti a stavu uchycení výfukového potrubí. Výfuk má vliv na spotřebu paliva a emise.
 9. TLUMIČE: Zkontrolujeme fyzický stav i účinnost, uložení tlumičů, vůle, netěsnosti.
 10. GEOMETRIE: Změříme sbíhavost přední i zadní osy. Správné seřízení ovlivňuje jízdní vlastnosti a opotřebení pneumatik.

3. Diagnostika

Počítačovou diagnostiku připojíme k vašemu vozidlu a vyčteme paměť závad. U některých typů vozidel lze vyčíst i skutečný stav tachometru. Poznáte tak, zdali není přetočený. Disponujeme několika diagnostickými přístroji od různých značek. Kromě tzv. univerzálních diagnostických přístrojů používáme u vybraných značek rovněž originální diagnostiku.

4. Měření laku

Pomocí elektronického tloušťkoměru laku jsme schopni zjistit, které díly byly opravované, tmelené, lakované nebo jinak upravované. Nikdo nechce automobil, který byl neodborně opravovaný nebo špatně přelakovaný. Vy se toho můžete vyvarovat díky této službě.

Uvedené kontroly provádíme pouze v naší provozovně na adrese Autoservis Garant s.r.o, Na Jarově 2, Praha 3.

Kontrolujeme tyto značky:

AUDI, VOLKSWAGEN, ŠKODA, SUBARU, PEUGEOT, FORD, RENAULT, OPEL, FIAT, CITROEN, SEAT, ALFA ROMEO, MAZDA, TOYOTA, MERCEDES-BENZ, MITSUBISHI, BMW, NISSAN, DACIA, DAEWOO, DAIHATSU, PORSCHE, ROVER, SAAB, HONDA, SMART, HYUNDAI, CHEVROLET, CHRYSLER, SUZUKI, IVECO, JAGUAR, JEEP, KIA, VOLVO, LANCIA, LAND ROVER.

Ceník autoservisu.

Rychlý kontakt: 777612763 nebo 774998535.

Vyzvednutí vozu u vás doma. Máte obavy z coronaviru? Volejte 774 998 535. Nikam nemusíte. Vaše auto si na servis vyzvedneme sami!