ru en cz

Oprava klimatizace Praha

Autoservis Garant v Praze provádí servis, údržbu i opravy všech typů auto klimatizací. Provádíme i plnění klimatizace a dezinfekci klimatizace. Autoservis Garant je autorizovaným servisem konceptu Climatic centrum. Jako specialisté na opravy a servis klimatizací dokážeme nejen provádět základní údržbu, ale i složité opravy a profesionální diagnostiku klimatizace.

Mezi nejčastější opravy klimatizace patří:

 1. doplnění chladiva klimatizace
 2. oprava úniku chladiva klimatizace
 3. oprava elektrické instalace klimatizace
 4. odstranění zápachu klimatizace
 5. výměna klima kompresoru

1. Doplnění chladiva klimatizace R134a nebo 1234yf

Doplnění klimatizace doporučujeme provádět optimálně jedenkrát ročně. Tím docílíte správné funkce chlazení, zajistíte požadovanou údržbu a předejdete mnoha poruchám a případným vícenákladům s opravou. Pokud je náplň klimatizace zcela prázdná, dá se předpokládat, že se jedná o únik chladiva.

Plnění chladiva klimatizace 1234yf

Doplňujeme i nové chladivo 1234yf, které se dává povinně do vozů od roku výroby 2015. Doplnění nového chladiva 1234yf je časově náročnější, proto se prosím předem objednejte na čísle 777612763. Jiné jsou i ceny tohoto chladiva. Ceny uvedené v ceníku klimatizace se vztahují pouze k chladivu R134a.

2. Únik chladiva klimatizace

Jedná se o nejčastější závadu klimatizace u všech výrobců vozidel. Pokud má klimatizace bezchybně fungovat, musí být naprosto těsná celá soustava, ve které chladivo koluje. Netěsnému klima okruhu pouhé naplnění nebo doplnění chladiva obvykle nepomůže. Případně jen krátkodobě, než opět chladivo unikne.

V tomto případě je nutné nejprve zjistit přesné místo úniku chladicího média z klimatizace a únik zastavit. Až poté, co bude okruh klimatizace utěsněn, můžeme přistoupit k naplnění klimatizace chladícím médiem R134a.

3. Oprava elektrické instalace klimatizace

Mezi časté závady klimatizace patří problémy s elektro instalací. Nejčastěji se jedná o přerušené vedení, špatný kontakt, vadný snímač atd. Tyto závady bývají nejsložitější na diagnostiku a dohledání. U složitějších oprav musí autoelektrikář použít počítačovou diagnostiku klimatizace nebo osciloskop.

4. Dezinfekce klimatizace

Mikroorganismy, které se tvoří v prostoru výparníku klimatizace, je nutné pravidelně hubit dezinfekcí. Dezinfekci klimatizace doporučujeme provádět každoročně. Při zanedbání údržby klimatizace dochází často k takovému nahromadění mikroorganismů a plísní, až je z vozu cítit silný zápach interiéru.

5. Výměna kompresoru klimatizace

Klima kompresory jsou svou konstrukcí poměrně složité a zároveň velmi silně mechanicky namáhané. Proto dochází k jejich poruchám. Oprava klimakompresoru není složitá ani časově náročná, ale je potřeba dodržet technologický postup a hlavně doplnit správné množství oleje, aby se kompresor optimálně mazal. Při výměně kompresoru je vždy třeba celý systém vyčistit a zároveň vyměnit vysoušeč klimatizace.

Oprava klimatizací Praha - ilustrační foto 2

 • OPRAVA KLIMATIZACE BEZ OBJEDNÁNÍ !!!

Proč opravit klimatizaci u nás?

 1. Zakázku přijmeme i bez objednání. Na opravy klimatizací se specializujeme.
 2. Nejprve přesně zjistíme závadu a oceníme rozsah opravy. Opravu zahájíme až po schválení.
 3. Postup opravy vám vždy vysvětlíme.
 4. Žádné skryté náklady. Na účtu budete mít detailně rozepsány veškeré práce i materiál.
 5. Ušetříte peníze. Oproti autorizovanému servisu ušetříte i při zachování stejné kvality autodílů.
 6. Ušetříte čas. Opravu provedeme co nejdříve. Disponujeme kapacitou 10 stání.
 7. Jasná pravidla. Vždy s vámi sepíšeme zakázku, abyste měli obsah naší dohody k dispozici písemně.
 8. Ke každé opravě dostanete podrobný protokol o množství plněného chladiva a oleje.
 9. Vracíme, co je vaše! Vyměněné autodíly vám vrátíme, případně poskytneme ke kontrole.
 10. Autoservis Garant poskytuje záruku 2 roky.

Jak opravujeme?

Vzhledem k náročnosti oprav auto klimatizací doporučujeme vždy nejprve přivézt vozidlo do našeho autoservisu v Praze ke zjištění rozsahu poškození nebo zdroje úniku chladiva klimatizace. Obvykle ještě v den přijetí vozidla klientovi voláme zjištěnou závadu a sdělíme mu konkrétní nabídku opravy. Pokud klient souhlasí s opravou, okamžitě ji zahájíme. Délka opravy klimatizace může trvat v optimálním případě i pouhý den. Ve složitějších případech samozřejmě i déle.

Kde opravovat klimatizaci?

Klimatizace automobilu je citlivé a složité zařízení. Její opravy vyžadují specializaci na tento obor a znalost nejčastějších závad včetně potřebného vybavení pro diagnostiku závad klimatizace. Pokud chcete, aby byla oprava vašeho automobilu provedena kvalitně a efektivně, vyhledejte servis, který se zaměřuje na opravy klimatizace, jejich diagnostiku nebo někoho z členů sítě Climatic centrum.

Nedoporučujeme využívat pneuservisy a autodílny, kde mají klimatizace pouze jako vedlejší obor činnosti. Jediné, co vám obvykle nabídnou, je naplnění klimatizace. Často bez důležité vakuace, oleje PAG, kontrastní látky a bez znalosti tohoto samostatného oboru. Pokud se ovšem jedná o závadu klimatizace nebo únik chladiva, musíte tento úkon stejně provést znovu tam, kde se bude oprava provádět. K plnění klimatizace se tedy vyplatí jet rovnou ke specialistovi. Nenechávejte opravy klimatizací na poslední chvíli, alespoň jedenkrát ročně proveďte plnění klimatizace. U nás vždy na počkání a bez objednání, a to i v sobotu.

Únik chladiva klimatizace

Žádná klimatizace není těsná na 100%. Výrobci uvádějí u nových vozidel přirozený roční únik 5 – 10 % z celkového objemu. Chladivo klimatizace velmi snadno uniká i nepatrnými netěsnostmi, proniká i stěnami hadic atd. Únik chladiva klimatizace je tedy přirozený děj. Následkem je snížená účinnost chlazení nebo úplné odstavení chlazení. Proto je vhodné chladivo jednou ročně doplnit. Doplnění klimatizace nestačí tam, kde je únik větší než 10 % ročně. Opakované doplňování v tomto případě nemá smysl. Nejprve je nutné přesně zjistit zdroj úniku chladiva a opravit klimatizaci přetěsněním. Až pak naplnit klimatizaci chladivem a olejem.

Oprava klimatizací Praha - ilustrační foto 3

Oprava dílů klimatizace

Kromě automatické plničky klimatizací a diagnostiky klimatizací disponujeme i profi sadou pro opravu klima hadic a trubic. Tyto díly dokážeme velmi efektivně opravovat. Často se tak levnou opravou předejde výměně drahého dílu. Rozdíl v ceně takovéto opravy klimatizace může být výrazný.

Plnění klimatizace

Doplnění i celé naplnění autoklimatizace trvá maximálně hodinu a provádíme ho na počkání. Stejně tak i kompletní servis klimatizace. Zde je podrobný ceník plnění klimatizace.
Pokud byla klimatizace nedávno plněna a opět Vám nechladí, s největší pravděpodobností se jedná o únik chladiva. V tomto případě pouhé naplnění klimatizace nestačí.

Kontrola funkce klimatizace

Nejste si jisti, jestli vám funguje klimatizace správně? Přijeďte k nám na bezplatnou kontrolu. Zkušenější, technicky zaměřený člověk si může provést orientační test klimatizace sám. Provádí se po zahřátí motoru. Teploměrem nebo hmatem měřte tepotu v uvedených místech. Při správné funkci klimatizace byste měli zjistit:

 • horké vedení (potrubí) od kompresoru ke kondenzátoru
 • horká vstupní část kondenzátoru
 • teplá výstupní část kondenzátoru
 • teplé vedení od kondenzátoru ke škrticímu a expanznímu ventilu
 • studené vedení za výparníkem
 • studené vedení ke vstupu do kompresoru

Pokud potřebujete opravit klimatizaci, napište nám e-mail: ales.kaiser@autoservis-garant.cz nebo volejte 777 612 763.

Nemáte čas přes týden? Na opravu klimatizace můžete přijet i v sobotu. Najdete nás v ulici Na Jarově 2/2424, Praha 3.

Často také hledáte:
Ceník plnění klimatizace
Doplnění klimatizace
Dezinfekce klimatizace
Čištění klimatizace
Autoservis Praha 3