ru en cz

Doplnění a vyčištění klimatizaceSpecializovaný klima servis Praha pro údržbu, opravy a servis klimatizace. Doplnění klimatizace provádíme i bez objednání. Zajistíme komplexní  údržbu a opravy klimatizace aut. Servis klimatizace i plnění klimatizace provádíme na počkání. Klimatizaci doplníme a vydezinfikujeme, případně vyměníme kabinový filtr. Provádíme komplexní údržbu, opravy a servis klimatizace plně automatizovaným přístrojem. Servis klimatizace na obou provozovnách Praha 3 i Praha 10.

  1. Plnění klimatizace
  2. Čištění klimatizace
  3. Dezinfekce klimatizace
  4. Opravy klimatizace

Vaši klimatizaci zbavíme zdraví škodlivých mikroorganizmů, plísní a jejich nepříjemných dráždivých účinků včetně zápachu. Provedeme základní údržbu i složitější opravy jednotlivých komponent klimatizace včetně čištění klimatizace a dezinfekce.

Servis klimatizace provedeme na počkání i bez objednání.


Nejčastější závady klimatizace:

  • Přirozený únik chladicího média o 5-10 % ročně snižuje účinek chlazení
  • Hromadící se nečistoty a voda v systému zatěžují zařízení klimatizace a zvyšují pravděpodobnost poruchy
  • Na výměníku klimatizace se vytvářejí plísně a baktérie, které jsou zdraví škodlivé a zapáchají
  • Stejně jako váš motor, tak i klima kompresor vyžaduje pravidelný servis (výměny oleje atd.), jinak hrozí jeho poškození

Řešení

1. PLNĚNÍ KLIMATIZACE AUTOMATEM – základní servis klimatizace

Délka úkonu přibližně 60 min.
Plně automatický přístroj odsaje staré chladivo, čímž systém zbaví mechanických nečistot a vlhkosti. Následně provedeme vakuaci, která slouží ke kontrole těsnosti a zbavení případných zbytků vlhkosti systému. Nakonec doplníme olej, který je v systému rozptýlen v chladícím médiu a slouží k mazání kompresoru.

Čištění

2. ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACE PĚNOU NEBO SPREJEM

Jednodušší a méně účinná (než Clean Set) forma čištění klimatizace, při které se aplikuje speciální ochranný prostředek – pěna nebo sprej – přímo na výparník klimatizace. Svým rozsahem a možnostmi slouží spíše jako lokální prevence. Odstraňuje pouze základní nečistoty a je ideální jako příprava pro aplikaci kompletnějšího Clean Setu v případě, že je klimatizace nejen znečištěna, ale už i zapáchá. Délka úkonu cca 20 minut včetně výměny kabinového filtru (pylového filtru).

 

3. DEZINFEKCE KLIMATIZACE CLEAN SETEM

Dezinfekce

Dezinfekce vysoce koncentrovaným roztokem na organické bázi. Roztok je pomocí speciálního přístroje (MiST Air Quality) postupně rozprášen do klimatizačního systému a takto vzniklá mlhovina zahubí a odstraní veškeré pyly, roztoče, mikroorganismy, plísně, bakterie a všechny zdroje zápachu. Protože roztok nepůsobí pouze na výparník, ale na celý ventilační systém, jeho účinek je dlouhodobý. Výrobci doporučují ošetřit klimatizaci tímto způsobem alespoň jedenkrát ročně. Délka úkonu cca 40 minut včetně výměny filtru.

4. OPRAVY KLIMATIZACE

Opravy

Opravy klimatizací jsou technicky, časově i cenově náročné, proto doporučujeme předcházet opravám kvalitní údržbou. Pokud již dojde k poruše, je třeba nejprve velmi přesně identifikovat závadu pomocí speciálních diagnostických přístrojů. Proto doporučujeme opravu svěřit specializovanému servisu s potřebným vybavením a zkušenostmi.

To nejlepší pro vaši rodinu! Funkční klimatizace zbavená zdraví škodlivých mikroorganizmů a plísní. Přijeďte na servis klimatizace i bez objednání. Výměnu i doplnění chladiva provedeme na počkání, a to i v sobotu.

Na co všechno si dát pozor u vaší klimatizace? Příklady závad klimatizace.

Mohlo by Vás zajímat ohledně autoklimatizace

Čištění klimatizace
Ceník plnění klimatizace
Dezinfekce klimatizace ozonem
Doplnění klimatizace
1234yf chladivo plnění

    Tento formulář je chráněn službou Google reCAPTCHA (Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky).