ru en cz

Dezinfekce klimatizace Praha

Autoservis Garant Praha se specializuje na opravy a dezinfekce klimatizace. Provádíme čištění klimatizace vozidel všech značek. Zaručujeme profesionální vydezinfikování okruhu klimatizace s dokonalým výsledkem. Desinfekci klimatizace provádíme na počkání a bez objednání profesionálním průmyslovým přístrojem s několikanásobně vyšším účinkem než nabízejí běžné prostředky.

  1. Dezinfekce klimatizace ultrazvukem
  2. Dezinfekce klimatizace ozonem
  3. Čištění klimatizace sprejem nebo pěnou

DEZINFEKCE KLIMATIZACE 
NA POČKÁNÍ
BEZ OBJEDNÁNÍ

1. Dezinfekce klimatizace ultrazvukem

Autoservis Garant provádí desinfekci klimatizace vysoce koncentrovaným roztokem na organické bázi. Roztok je pomocí speciálního přístroje (MiST Air Quality) postupně rozprášen do klimatizačního systému a takto vzniklá mlhovina zahubí a odstraní veškeré pyly, roztoče, mikroorganismy, plísně, bakterie i zdroje zápachu.

Protože roztok nepůsobí pouze na výparník, ale na celý ventilační systém, jeho účinek je dlouhodobý. Z dostupných možností se jedná o účinný způsob dezinfekce a čištění klimatizace.

Výrobci doporučují ošetřit klimatizaci tímto způsobem alespoň jedenkrát ročně. Délka úkonu přibližně 40 minut včetně výměny filtru klimatizace.

2. Dezinfekce klimatizace ozonem

Jedná se o mikrobiologickou desinfekci, která je velmi účinná nejen na systém klimatizace, ale zároveň dezinfikuje i interiér vozu. V kabině vytváří ozón, který vyčistí a odstraní zápach organického i neorganického původu. Ozón ničí bakterie, plísně, viry a ostatní organismy. Ozón perfektně působí i na znečištění chemického původu, způsobené chemickou reakcí plastů, koberců, izolací, barev a laků. Zamezuje i vzniku organických a anorganických pachů. Tato metoda je vhodná i pro alergiky.

Ozon jako dezinfekční prostředek

Ozon se vyznačuje výjimečně silnými oxidačními a dezinfekčními schopnostmi. Pro své specifické vlastnosti se již mnoho let využívá k úpravě vody, bazénů, neutralizaci pachů, likvidaci bakterií, virů a plísní. Kromě toho proniká plynný ozon do všech koutů a skulin i do pórů materiálů. Jedná se o prověřený a bezpečný způsob dezinfekce nejen klimatizace, ale celého vozu. Doporučujeme provádět jednou ročně. Pro rodiny s dětmi a alergiky i dvakrát ročně.

Kde všude se mimo jiné ozon používá?

K dezinfekci interiérů automobilů, ale i nemocničních pokojů, čekáren, ordinací, hotelových pokojů, veřejných prostor, likvidaci plísní v bytech a ve sklepích, k ochraně skladovaného ovoce a zeleniny, případně dalších potravin. Mimo jiné i k odstranění pachů z ovzduší restaurací a kuchyní, odstranění zápachu cigaretového kouře nejen z ovzduší, ale i z nábytku a čalounění.

Proč měnit kabinový filtr?

Kabinový filtr zachycuje nečistoty, které proudí zvenku do kabiny (interieru). Vzduch, který ve voze dýcháte, jde vždy přes tento filtr. A to i když není klimatizace zapnutá. Obvykle bývá umístěn za kastlíkem spolujezdce nebo pod krytem stěračů nebo pod pedálem. Interval výměny doporučujeme provádět dle prostředí, ve kterém jezdíte. Minimálně ovšem jednou ročně. Ve městech nebo v prašném prostředí i dvakrát do roka.

Dezinfekce klimatizací Praha - ilustrační foto 2

Uhlíkový kabinový filtr

Běžný kabinový filtr je profilovaná papírová vložka, která zachytí základní mechanické nečistoty. Výrazně účinnější a kvalitnější je uhlíkový kabinový filtr nebo také filtr z aktivního uhlíku. Uhlíkový filtr pohlcuje mimo jiné i škodlivý zápach z motorů, tabákový dým, pach domácích zvířat, pyly a ostatní nečistoty. Ceny kabinových filtrů se pohybují dle značky vozu a výrobce filtru, obvykle od 200 korun. Uhlíkové filtry bývají přibližně o 30% dražší.

Co způsobuje zápach z klimatizace?

Zápach způsobují bakterie a plísně, které se množí na vnitřním výměníku klimatizace (tzv. výparníku), protože jde o nejchladnější a nejvlhčí místo v interiéru vozidla. Nejintenzivnější bývá v okamžiku, kdy se po krátké době vracíte do auta, kterým jste přijeli se zapnutou klimatizací. Zápachu z klimatizace předejdete pravidelným čištěním a dezinfekcí.

Proč dezinfikovat klimatizaci?

Dezinfekce autoklimatizace ničí bakterie a plísně a odstraňuje zápach. Bohužel vzniku bakterií se nedá nijak zabránit nastálo, proto se doporučuje dezinfekci klimatizace provádět každoročně. A to i v případě, že zápach necítíte. Ve chvíli, kdy ho už cítíte, bývají plísně i bakterie v klimatizaci vyloženě přemnožené. Problém růstu bakterií na výparnících je všeobecný a postihuje všechny používané klimatizační okruhy, nejen ty v automobilech. Dezinfekce klimatizace je nutné provádět i u nových vozidel.

Škodí nejen alergikům a dětem

Neudržovaná klimatizace je rájem pro plísně a bakterie, které způsobují nejen zápach, ale i zdravotní komplikace. A to nejen u alergiků a dětí, ale i zdravých jedinců. Zápach samotný se projevuje až v posledním stadiu hniloby, proto nečekejte a raději nechte klimatizaci vydezinfikovat preventivně.

Způsobuje kašel i pálení

Kašel, podráždění, bolest v krku, pálení očí, to všechno mohou být důsledky zanedbání údržby autoklimatizace. Toto pociťují hlavně osoby se zvýšenou citlivostí a děti, případně lidé s alergiemi. Nepodceňujte proto pravidelnou údržbu klimatizací.

Funkce klimatizace

Kromě komfortní funkce chlazení je klimatizace i bezpečnostním prvkem. Umožňuje pohodlnou jízdu s vytaženými okny i ve velmi vysokých teplotách, snižuje teplotu interieru vozu, vysušuje vzduch i odmlžuje skla. V moderních vozech je klimatizace nezastupitelná. Automobil bez funkční klimatizace je jen velmi špatně prodejný. Nefunguje Vám auto klimatizace? Přečtěte si, jak opravujeme klimatizace.

Dezinfekce klimatizací Praha - ilustrační foto 3

Údržba a kontrola klimatizace

Doplnění nebo kompletní naplnění klimatizace je základní prvek údržby. Automatický přístroj samostatně zjistí větší netěsnosti systému a případný únik chladiva. Následně doplní chladivo R134a (či novým 1234yf) i olej PAG, aby byl okruh správně ošetřen. Plnění klimatizace provádíme na počkání a bez objednání.

Pokud potřebujete naplnit, opravit nebo jen dezinfikovat klimatizaci, objednejte se co nejdříve.

Nemáte čas přes týden? Autoservis Garant provádí dezinfekci klimatizace i o víkendu. Najdete nás v ulici Na Jarově 2, Praha 3.

Rychlý kontakt 777 612 763 nebo ales.kaiser@autoservis-garant.cz

Často také hledáte:
Ceník plnění klimatizace
Doplnění klimatizace
Oprava klimatizace
Čištění klimatizace
Servis klimatizace
Dezinfekce klimatizace v autě
Doplnění klimatizace novým chladivem 1234yf

Dezinfekce klimatizace v autě: Pro zdravější prostředí na vašich cestách

Vítejte v našem pražském autoservisu, kde nabízíme komplexní služby pro vaše vozidlo včetně profesionální dezinfekce klimatizace. Tato služba je klíčová pro udržení čistého a zdravého prostředí ve vašem vozidle, zejména pro alergiky a rodiny s malými dětmi.

Proč je dezinfekce klimatizace důležitá?

Dezinfekce klimatizace v autě odstraňuje bakterie, plísně a viry, které se mohou v systému hromadit a ovlivňovat kvalitu vzduchu ve vašem vozidle. Pravidelná údržba zabraňuje šíření nežádoucích pachů a zajišťuje, že vzduch ve vašem vozidle je čistý a svěží.

Naše služby dezinfekce klimatizace zahrnují:

  1. Dezinfekce klimatizace ozonem: Tato špičková technologie účinně ničí bakterie, viry a další mikroorganismy. Je to ekologická metoda, která nezanechává žádné zbytkové látky a je šetrná k interiéru vašeho auta.
  2. Dezinfekce klimatizace sprejem: Tato metoda je rychlá a efektivní, vhodná pro pravidelnou údržbu. Pomáhá odstranit nečistoty a mikroorganismy z těžko dostupných míst.
  3. Komplexní čištění klimatizace: Zahrnuje kontrolu a čištění všech částí systému klimatizace, včetně výparníku, ventilátoru a dalších komponent.

Ceny našich služeb:

Nabízíme transparentní cenovou politiku. Ceny za čištění klimatizace se liší v závislosti na modelu vozidla a vybrané službě. Pro více informací o cenách nás neváhejte kontaktovat.

Dezinfekce klimatizace v autě recenze:

Naši zákazníci oceňují důkladnost a efektivitu našich služeb. Přečtěte si jejich recenze na našich webových stránkách a přesvědčte se o kvalitě naší práce.

Jak vyčistit klimatizaci v autě?

Přenechte tuto práci profesionálům. Náš tým používá specializované nástroje a techniky pro důkladné čištění a dezinfekci klimatizace, což zaručuje nejlepší možné výsledky.

Navštivte náš pražský autoservis a nechte své vozidlo v rukou odborníků. Zajistěte si, že vzduch ve vašem autě bude vždy čistý a svěží.