ru en cz
Vyřešení závady kouřivosti na emisích

Vyřešení závady kouřivosti na emisích

V souvislosti s přísnějším posuzování měření emisí a STK začínáme častěji řešit problémy, které dříve běžně nenastávaly. Příkladem můžeme uvést klienta z Příbramska, který se na nás obrátil koncem roku 2017 se svým vozem Lancia Musa, motor 1,3 JTD který se běžně montuje i do Fiatů atd. Ve svém regionu byl na STK, ale bohužel neprošel měřením emisí – zvýšená kouřivost (naměřená hodnota 1,89 byla vysoce nad povolenou normou). Jeho servis ani žádný jiný v okolí si s tím nevěděl rady, nikdo nevěděl, co vyměnit, aby to fungovalo. Padaly návrhy na EGR ventil, lambda sondu, katalyzátor, vstřiky, čerpadlo atd…Vše extremně drahé opravy.

Klient si přes doporučení našel náš servis a neváhal jet až do Prahy. Požadoval demontovat a testovat vstřiky, což jsme provedli. Vstřiky ale byli v pořádku, pouze jsme je před vrácením vyčistili. Druhé měření emisí ukázalo znatelný pokles kouřivosti na hodnotu 1,57. Nicméně to nestačilo.

Následně jsme provedli dekarbonizaci sacího, spalovacího, palivového, olejového a výfukového systému. Neinvazivně, vše bez demontáže motorových dílů. Ještě ten den byly emise hotové s výsledkem kouřivosti téměř jako u nového vozu (0,56). Klient byl spokojený, protože se potvrdilo, že kouřivost lze podstatně snížit i bez výměny drahých dílů.

Pokud máte problémy na STK nebo Vaše vozidlo neprošlo emisemi, obraťte se na našeho technika 777 612 763 a požádejte o zajištění STK.

 

Autoservis Garant s.r.o.

 

protokol1-stk

protokol2stk

Online rezervace

Zarezervujte si servis vašeho auta nyní.

777 612 763
Nejnovější aktuality
Více:
Renault Kangoo
Překlepy u modelů aut – Pegot

Dnešní novinka je spíše úsměvnější, přesto o ni rádi napíšeme pár vět. Jedná se o překlepy v automobilech. Často hledáte...

Zavřít