Nefunkční klimatizace + nezávislé topení u Mercedesu

Popis závady opravy klimatizace: Klient s vozem Mercedes E 430 W210 4×4 s motorem 4,3 z roku 2002 měl nefunkční klimatizaci a nezávislé topení. Klimatizace svévolně z nastavené teploty buď zvyšovala nebo snižovala teplotu na maximum. Uživatelsky to bylo pro řidiče auta velmi nepříjemné.

postup pražského autorizovaného servisu mercedes: V autorizovaném servisu zákazníkovi vyměnili směšovací ventily za přibližně 10 000 korun, ale závadu bohužel neodstranili. Jako další krok klientovi navrhli výměnu řídící jednotky a čidel za zhruba 30 000 korun (bez garance výsledku). Podle jejich technika si tím příliš nebyli jisti. Zákazník výměnu dalších dílů odmítl z důvodu poměrně nízké zbytkové ceny auta.

postup našeho servisu: Měřením a kontrolou jednotlivých komponent náš auto elektrikář – diagnostik jednoznačně určil, že je vadné oběhové čerpadlo, které kromě klimatizace ovládá i nezávislé topení. Výměnou tohoto dílu v hodnotě přibližně 7 000 korun byl problém odstraněn a následně fungovala nejen klimatizace, ale i nezávislé topení.

Napsal

Přejímací technik Mob: 777 612 763 Tel.: 284 864 299

Komentáře jsou uzavřeny.

Více:
Čištění interiérů

suché čištění i tepování leštění a oživení plastů interiéru leštění karoserie, oživení laku čištění motorů INTERIER 1. Základní čištění Nejprve...

Zavřít