ru en cz
Nefunkční klimatizace + nezávislé topení u Mercedesu
  • 1443
  • 0

Nefunkční klimatizace + nezávislé topení u Mercedesu

Popis závady opravy klimatizace: Klient s vozem Mercedes E 430 W210 4×4 s motorem 4,3 z roku 2002 měl nefunkční klimatizaci a nezávislé topení. Klimatizace svévolně z nastavené teploty buď zvyšovala nebo snižovala teplotu na maximum. Uživatelsky to bylo pro řidiče auta velmi nepříjemné.

postup pražského autorizovaného servisu mercedes: V autorizovaném servisu zákazníkovi vyměnili směšovací ventily za přibližně 10 000 korun, ale závadu bohužel neodstranili. Jako další krok klientovi navrhli výměnu řídící jednotky a čidel za zhruba 30 000 korun (bez garance výsledku). Podle jejich technika si tím příliš nebyli jisti. Zákazník výměnu dalších dílů odmítl z důvodu poměrně nízké zbytkové ceny auta.

postup našeho servisu: Měřením a kontrolou jednotlivých komponent náš auto elektrikář – diagnostik jednoznačně určil, že je vadné oběhové čerpadlo, které kromě klimatizace ovládá i nezávislé topení. Výměnou tohoto dílu v hodnotě přibližně 7 000 korun byl problém odstraněn a následně fungovala nejen klimatizace, ale i nezávislé topení.

Online rezervace

Objednejte se do autoservisu online. Rezervujte si den a hodinu, kdy chcete přijet.

Objednat online
Poslední aktuality