ru en cz
Závada Distomatu Nissan Infinity FX 35
  • 1643
  • 0

Závada Distomatu Nissan Infinity FX 35

Popis závady: Zákazník si stěžuje na náhlé výpadky motoru vozidla a samovolný pokles výkonu hlavně při dešti a vlhkém ovzduší.

postup jiného autoservisu: Dle výpovědi zákazníka byl následující: Výměna počínající výměnou zapalovacích svíček, filtrů vzduchu a paliva,váhy vzduchu, podávacího čerpadla a všemožných senzorů a komponent.Zákazník ztratil trpělivost se zdlouhavým a finančně i časově náročným postupem autoservisu a přivezl automobil k nám.

postup našeho servisu: Vozidlo bylo připojeno na diagnostiku, která neprokázala kromě krátkodobých výpadků komunikace na CAN sběrnici mezi jednotlivými jednotkami ve voze žádnou závadu ani anomálii.

Po důkladném pokropení automobilu vodou a na heveru nasimulovanou jízdou vpřed se závada projevila. Na první pohled se dala vyloučit závada na motoru nebo hnacím ústrojí, kola vozidla byla nenadále samočinně přibrzďována. Kontrola systému ABS a přezkoušení systému sice poukázal na nesprávný chod, jenže nebyl způsobený přímo samotným systémem. Po vyčtení závad ABS byla nalezena chyba s neznámým kodem odkazující na chasi vozu. Dalším postupem a měřením byla odhalena závada v kameře distomatu, kde už nepatrná prasklina předpovídala vyřešení problému. Demontáží kamery a následným rozložením byla nalezena závada. Prasklinou zatékala voda a narušovala chod jednotlivé senzoriky na zjištění vzdálenosti vozu od stojící překážky a následným přibrzďováním vozu. Vysušením a odstraněním koroze z kontaktů, utěsněním mezery a následnou montáží byl problém vyřešen. Automobil za přispění našeho autoservisu je znovu úplně v pořádku a zákazník spokojen.

 

zdroj obrázku: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Infiniti_FX50_S_%28S51,_Facelift%29_%E2%80%93_Frontansicht,_28._April_2012,_D%C3%BCsseldorf.jpg

Online rezervace

Objednejte se do autoservisu online. Rezervujte si den a hodinu, kdy chcete přijet.

Objednat online
Poslední aktuality