ru en cz
Vyřešená závada Fiat Punto, benzinový motor
  • 2376
  • 0

Vyřešená závada Fiat Punto, benzinový motor

Popis závady: Při prudším sešlápnutí plynového pedálu z volnoběhu docházelo ke zhasnutí motoru a následně se velmi ztěžka startovalo, někdy motor nechytal vůbec. Zapalovací svíčky byly „ulité“. Tato závada se neprojevovala pouze v jediném případě, a to když běžel ventilátor, kdy byly volnoběžné otáčky zvýšené přibližně o 50 ot./min.
Postup jiného servisu: Auto bylo v několika servisech, všude něco zkusili, nikde ovšem závadu neodstranili. Mimo jiné byla měněna i řídící jednotka motoru a plno dalších dílů.

Postup našeho servisu: Diagnostik provedl test počítačem, který vyčetl chybu MAP chyba rozsahu/funkce číslo P0105. Provedli jsme nastavení adaptace MAP, což nepomohlo. Snímač tlaku vzduchu jsme proměřili i osciloskopem včetně snímače natočení škrticí klapky. Při měření byl napojen i snímač otáček motoru a z křivky jeho signálu bylo jasně vidět, že v intervalu 10 stupňů otáčky motoru velmi klesá jeho amplituda. Další detailní kontrolou jsme zjistili nepatrné poškození pólového nástavce pro snímač motoru. Bez demontáže nebylo ohnutí ani patrné, přibližně 3mm k ose klikové hřídele. Po mechanickém narovnání řemenice byla závada odstraněna. Toto je typický příklad závady, kterou lze dohledat jen díky proměření osciloskopem.

Online rezervace

Objednejte se do autoservisu online. Rezervujte si den a hodinu, kdy chcete přijet.

Objednat online
Poslední aktuality