ru en cz

Online rezervace

Objednejte se do autoservisu online. Rezervujte si den a hodinu, kdy chcete přijet.

Objednat online
výměna rozvodů řemene výměna rozvodového řemenu servis aut
Výměna rozvodů postup, cena

Výměna rozvodů

Provádíme profesionální výměny rozvodových řemenů a řetězů motoru včetně příslušenství. Používáme speciální přípravky a oficiální nastavovací Autodata a seřízení předvstřiku diagnostikou. Výměnu a nastavení rozvodu motoru provádíme rychle a spolehlivě.

Výměna rozvodů kvalitně

Výměna rozvodů video

Ukázky servisu výměna rozvodů

Co všechno obnáší výměna rozvodového řemenu

Někteří lidé si pod pojmem výměna rozvodů představí pouze výměnu rozvodového řemenu nebo řetězu. Ve skutečnosti se ale mění (má měnit) mnohem více komponent s rozvody motoru souvisejících. Obvykle to jsou napínací a vodící kladky, vodní čerpadlo, případně hydraulický napínák a u rozvodových řetězů i vodící lišty řetězů a napínáky řetězů atd.

Potřebujete vyměnit rozvody? Volejte našeho technika Aleše Kaisera na tel. 777 612 763 nebo pište na technik@autoservis-garant.cz.

Aleš Kaiser - TechnikAleš Kaiser
Přejímací technik
Mob: 777 612 763
technik@autoservis-garant.cz

Jak fungují rozvody

Každé auto má buď řemenový, nebo řetězový rozvod (výjimečně i kombinovaný), kterým je ovládána synchronizace mezi vačkovou a klikovou hřídelí. Běžně je rozvody ovládáno i vstřikovací čerpadlo. Gumové rozvodové řemeny se mění preventivně, aby nepraskly. Řetězy se mění jenom, když se vytahají a začnou chrastit. Přeskočení nebo prasknutí řemene má obvykle za následek větší poškození motoru, proto se mu předchází preventivními výměnami a kvalitní údržbou. I samotné přeskočení řemene o jeden zub může způsobit velké problémy. Častěji než k praskání rozvodových řemenů dochází k zadření napínací nebo vodicí kladky, případně tekoucímu vodnímu čerpadlu, proto se doporučuje měnit celé sady rozvodů.

VOLEJTE tel. 777 612 763

Interval výměny rozvodů

Výrobci předepisují u každého motoru zcela jiné intervaly pro výměny rozvodových dílů. Obecně ale platí, že řemeny dle výrobce vydrží 80 000 až 120 000 km a řetězy se vytahají po 200 000 km, výjimečně i dříve, třeba 70 000km.

rozvodová sada BOSCH

Cena výměny rozvodů

Jednotný ceník výměny rozvodů neexistuje. Cena práce i materiálu je u každého motoru významně odlišná. Malé motory s jednou kladkou mohou začínat na cenách kolem 4500 korun na jedné straně až po velké a složité motory, kde je několik řetězů, vodicích lišt, hydraulický napínák a nezřídka se kvůli výměně musí vyndat celý motor nebo převodovka z vozu (například koncernové motory 3,0 TDI nebo Mazda CX 7 s motorem 2,3, BMW, Mercedesy atd.) V takových případech jsou výměny řetězových rozvodových sad v desítkách tisíc. Nehledě na to, že k výměně je nutné mít značné zkušenosti a zázemí.

  • výměna rozvodového řemene, ceny od 4500 Kč
  • výměna rozvodového řetězu, ceny od 6500 Kč

VÝMĚNY ROZVODOVÝCH ŘETĚZŮ

Poptejte cenu výměny rozvodů u vašeho vozu

Budeme vás kontaktovat během pár dní.

Přípravky pro výměnu rozvodů

Na koncepčně starších motorech byly výměny rozvodových řemenů a řetězů poměrně jednoduché a dovedl je vyměnit každý zkušenější mechanik bez jakéhokoli vybavení. Při výměnách moderních motorů je ale nutné často používat profesionální nastavovací přípravky a Autodata s informacemi o utahovacích momentech a nastavovacích postupech. Jedině tak se zajistí pečlivé nastavení motoru. Pokud by někdo tvrdí, že to stále dělá „na rysky“ nebo že si to „poznačí“, je to neprofesionální postup.

Přímý kontakt na technika, tel. 777 612 763

Nejčastěji kladené dotazy ohledně výměny rozvodů

Ohledně výměny rozvodů se nás nejčastěji ptáte na následující otázky.

Výměna rozvodů volejte 774 998 535

Co jsou rozvody motoru?

Rozvody motoru jsou obvykle provedeny formou rozvodového řemene. Ten bývá jednodušší a levnější na výměnu než rozvodový řetěz. Výměna rozvodů je úkon, který musí provádět zkušený opravář motorů. Ideálně s pomocí diagnostiky, značkových nastavovacích přípravků a správných Autodat.

Rozvody auto

Pravidelná výměna rozvodů je základní údržbou motoru. Hned po výměně oleje se jedná o druhý nejdůležitější úkon při údržbě auta. Rozvody zajišťují plynulé časování motoru. Jakékoli jejich poškození nebo zanedbání údržby obvykle vede k nákladným opravám motoru. Nezřídka to končí i investicemi, které převyšují cenu starších vozů. Proto doporučujeme provádět výměnu rozvodů dle předepsaných intervalů.

Výměna rozvodů cena

Výměnu rozvodů lze realizovat již za cena od několika tisíc korun. Pokud Vás zajímá cena výměny rozvodů na Vaše auto, zavolejte přímo technika servisu Ondřeje Janečka 774998535 nebo napište na klient@autoservis-garant.cz.

Z čeho se skládá cena při výměně rozvodů?

Každá rozvodová sada je odlišná. Kromě rozdílu mezi řemenem a řetězem se liší i příslušenství rozvodové sady. Některé servisy pod pojmem „výměna rozvodů“ mění pouze rozvodový řemen. Takto lze cenu výměny rozvodů výrazně snížit, ale pouze na úkor kvality odvedené práce a neúplného materiálu. Při výměně rozvodů vždy trvejte na kompletní sadě rozvodů. Obvykle obnáší všechny kladky, napínák, vodní čerpadlo, řemen a v neposlední řadě je vhodné vyměnit kompletní nemrznoucí směs motoru.

Výměna rozvodů volejte 774 998 535

Jak vznikají rozdíly v ceně při výměně rozvodů?

Pokud dostanete odlišné cenové nabídky výměny rozvodů, obvykle bývají hlavní rozdíly v:

  • značce použité sady. Je nutné používat pouze značkové sady jako je BOSCH, GATES, INNA atd. Ideálně z kamenné distribuce. Na e-shopech se často nabízejí náhražky (fejky) nejen rozvodů, ale i brzd, olejů atd.
  • zkušenosti automechanika. Zavedené servisy se zkušenějšími automechaniky znají své kvality a určitě nepůjdou pod cenu trhu. Nižší ceny nabízejí garážisté a lidé pracující v šedé zóně, kteří Vám nedají doklad ani záruku. V případě poškození se nemají k reklamaci.
  • Značka servisu, jeho velikost a schopnost provést opravu rychle a kvalitně.

Výměna rozvodů volejte 774 998 535

Kdy vyměnit rozvody?

Často dostáváme dotazy od klientů, kteří čerstvě koupili ojeté auto a nevědí, kdy byly měněny rozvody. My jim na to obvykle odpovídáme, že pokud to jasně nevyplývá z historie oprav, faktur a servisních záznamů, tak se doporučuje rozvody vyměnit ihned po koupi. Předejdete tím zvýšenému riziku poškození motoru a máte jistotu, že bude vše v pořádku a auto bude bezpečné.

Jaká je náročnost výměny rozvodů?

Náročnost výměny rozvodového řemenu bývá odlišná podle typu motoru. Obecně ovšem platí, že to, co zvládl před pár lety každý automechanik doma v garáži, dnes často neudělá vůbec. O řetězových rozvodech toto platí dvojnásob. Nezbytností je diagnostika, přípravky nastavení rozvodu, Autodata výrobce a mnoho let zkušeností. Minimálně jednou týdně se k nám dostanou na „předělání“ pokusy o výměny rozvodů. Pokaždé v jiné fázi rozpracovanosti a někdy už pět minut po dvanácté. Neriskujte a udělejte to pořádně!

Akce výměny rozvodů / rozvodové sady / včetně vodního čerpadla

Pravidelně nabízíme slevové akce na výměny rozvodů. Sledujte naše novinky a případně využijte zvýhodněné nabídky na výměnu rozvodů v Autoservis Garant.

Výměna rozvodů volejte 774 998 535

Poptávka ceny výměny rozvodů

Budeme vás kontaktovat během pár dní.