ru en cz
Ověření stavu tachometru zdarma
  • 4278
  • 0

Ověření stavu tachometru zdarma

Od ledna 2015 je k dispozici možnost ověřit si zdarma stav tachometru Vašeho vozu. Služba je velmi jednoduchá a poskytuje ji přímo Ministerstvo dopravy, které již dlouhá léta shromažďuje data z technických prohlídek (STK). Nejzajímavějším údajem je zde stav tachometru v době provedení STK. Každé dva roky se eviduje, s jakým stavem tachometru bylo vozidlo ke kontrole přistaveno. Pokud si tedy například chcete koupit auto a nevíte, jestli auto nemá stočený tachometr, stačí se podívat na stránky zřízené Ministerstvem dopravy http://kontrolatachometru.cz/ a zadat pouze VIN číslo karoserie a číslo protokolu z poslední technické prohlídky STK.

Výsledkem je výpis všech záznamů provedených technických kontrol, kde se dozvíte kdy bylo auto na STK a kolik byl aktuální stav tachometru k danému datu. Výsledná tabulka vypadá takto.

Kontrola tachometru screen

 

Údaje jsou spolehlivé a vzhledem k tomu, že jsou zdarma online, mohou reálně ulehčit nakupování ojetin Česku. Nevýhodou je, že jsou pouze regionální v rámci Česka, takže pokud kupujete vozidlo čerstvě dovezené ze zahraničí, nic nového se nedozvíte.

Pomoc při koupi ojetiny

Pokud chcete poradit s nákupem vozu nebo fyzicky zkontrolovat technický stav auta před tím, než ho koupíte, vždy se nejprve obraťte na servis v místě prodeje auta. Vyplatí se to. Základní parametry ke kontrole při koupi ojetiny jsou vždy mechanická kontrola vozu na heveru a kontrola diagnostikou.

Online rezervace

Objednejte se do autoservisu online. Rezervujte si den a hodinu, kdy chcete přijet.

Objednat online
Poslední aktuality