Nové předpisy pro STK a EMISE 2016

Od ledna 2016 jsou v platnosti nové předpisy pro kontroly na STK a emisích a z ohlasu klientů můžeme potvrdit, že technici na většině pracovišť skutečně velmi výrazně zpřísnili. Podrobně o tom psaly i zpravodajské servery a mnoho dalších webů.

Kromě postupu měření emisí včetně povinnosti mít novější a přesnější přístroje, se změnily i postihy pro techniky stanic STK za chyby v provedení prohlídky. Mimo jiné musí navíc fotit všechna auta na několika místech včetně VIN a tachometru, nahrávat je na server a celý proces se tak prodlužuje a komplikuje.

Pro motoristy to může obnášet komplikace zejména v následujících oblastech.

  1. Emise – problémy s EGR ventily, vyřezanými katalyzátory, filtry pevných částic a obecně všemi chybami v paměti řídících jednotek, se kterými nelze emise měřit.
  2. STK – přísnější posuzování technické způsobilosti obecně, zejména technický stav, nestandardní doplňky, prasklá skla, jiné rozměry pneumatik a disků, zatmavená skla bez homologací a obecně všechny úpravy, které nejsou zanesené do VTP.

Pokud byste chtěli zprostředkovat STK nebo EMISE, můžete s námi tuto problematiku zkonzultovat na čísle 777 612 763.

Napsal

Přejímací technik Mob: 777 612 763 Tel.: 284 864 299

Komentáře jsou uzavřeny.

Více:
Nissan Almera
Vyřešená závada: Nevyhovující emise Nissan Almera, 1.8 benzin

Popis závady: Vozidlo neprošlo na emisích kvůli vysoké bohatosti. Zároveň byly zvýšené otáčky volnoběhu a nefunkční regulace lambda sondy na...

Zavřít