ru en cz

Autoservis Garant v Praze je oficiálním prodejcem značkových motorových olejů Shell. Dodáváme pouze kvalitní maziva z oficiálních zdrojů firmy Shell. Nabízíme všechny typy oleje Shell i značková aditiva. Pokud se rozhodnete pro výměnu oleje, můžete kontaktovat našeho technika Aleše Kaisera telefonicky 777 612 763 nebo e-mailem ales.kaiser@autoservis-garant.cz, aby Vám pomohl s výběrem správného typu oleje.

Výměna oleje je poměrně jednoduchý a rychlý úkon. Zde naleznete naší cenu výměny oleje.

Co je dobré vědět o výměně oleje

——————————————————————–

Jak často je třeba měnit olej?

U většiny automobilů musíte měnit olej po ujetí 10 až 15 tisíc km nebo po uplynutí jednoho roku od poslední výměny. Vždy podle toho, co nastane dříve. Olej totiž ztrácí své základní mazací schopnosti i tehdy, když s vozem jezdíte velmi málo nebo vůbec – snižuje se viskozita a vodnatí. Výměna oleje je poměrně levným úkonem, zároveň velmi důležitým, proto byste ho v žádném případě neměli zanedbávat.

Výměna oleje Shell - ilustrační foto 2

Motorové Oleje long-life. Ano či ne?

Takzvané longlife oleje s prodlouženým intervalem výměny se používají u nových nebo zánovních vozů. Nejsou příliš vhodné do starších motorů a obecně od nich výrobci vozidel spíše upouštějí, protože se neosvědčují. Obecně platí, že je lepší měnit olej pravidelně a častěji.

Motor pohlcuje olej. Proč?

Příčin může být vícero. Záleží na typu motoru, jeho stáří a jízdních podmínkách, kterým byl vystaven. Poruchy mohou být způsobeny prosakováním ve spojích nebo sedlech, opotřebením pístů nebo válců nebo usazeninami, které brání mazání některých povrchů.

Co jsou to aditiva oleje?

Aditiva jsou chemické sloučeniny, které se přidávají do základového oleje, zlepšují výkonnost maziva, chrání ho proti stárnutí a umožňují mu reagovat na všechny požadavky motoru.

Výměna oleje Shell

Co byste měli vědět, než vyrazíte do servisu

Pokud slyšíte u vašeho vozu nadměrný hluk od motoru, všimli jste si prosakování oleje z motoru nebo zápachu, jsou to jasné náznaky, že s Vaším vozem není něco v pořádku. Pokud se nechcete zabývat zdrojem těchto závad, můžete vozidlo rovnou přivézt a my se o vše postaráme za Vás. Chcete-li ale opravu urychlit, zkuste se ještě před cestou k nám zaměřit na pár základních věcí.

Pohledem zkontrolujte:

——————————————-

Kouř od Výfuku

Kouř z výfuku bývá obvykle černý, modrý nebo bílý. Černý kouř nejčastěji způsobuje nekvalitní spalování. Modrý kouř často signalizuje, že se spaluje olej, což mohou způsobovat poškozené pístové kroužky nebo stěny válců. Bílý kouř často způsobuje prosakování chladící kapaliny a její spalování. Nejpravděpodobnější příčinou může být prosakující těsnění hlavy válce, prasklá hlava nebo poškozená stěna válce.

Prosakování – únik kapalin

Když zpozorujete prosakování jakékoli kapaliny, zkontrolujte její barvu. Například zelená nebo růžová kapalina pod předkem vozu je pravděpodobně chladící směs. Pozorujte teploměr, zda se motor nepřehřívá a vyhledejte nejbližší servis. Velmi často uniká i motorový nebo převodový olej. Ve všech případech je nutné co nejdříve vyhledat odborný autoservis.

Výměna oleje Shell - ilustrační foto 4

Sluchem zkontrolujte:

——————————————-

Automobil může vydávat různé zvuky, od ťukání a rachocení po skřípot, vrzání, hučení a syčení. Zkuste najít termín, kterým byste popsali zvuk, který slyšíte. Zjistěte také, zda je problém nahodilý nebo trvalý a jestli se neobjevuje třeba jen za studena nebo naopak po ohřátí motoru. Pokud se vám podaří srozumitelně popsat projev závady, urychlí to opravu.

Pokud máte pocit, že nejste schopni závadu popsat, nevadí. Přivezte vozidlo k nám, my ji přesně určíme a vysvětlíme vám postup opravy. Kromě mechanické kontroly vozu můžeme provést i diagnostiku motoru počítačem.

Rychlý kontakt 777 612 763 nebo 604 560 210

Dále by Vás mohlo zajímat seřízení geometrie nebo odtah vozu.

Autoservis Praha – Autoservis Garant s.r.o., Na Jarově 2, 130 00 Praha 3 – oficiální prodejce olejů Shell.

Výměna oleje Shell - ilustrační foto 5

Často hledáte:

  • Výměna oleje Fabia
  • Výměna oleje Octavia
  • Motorové oleje Shell
  • Aditiva Shell
  • Výměna olejů Praha
  • Výměna oleje Haldex
  • Výměna oleje DSG
  • Shell 10w40
  • Shell 5w40
  • Shell 5w30